Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için düzenlediği basın toplantısında, partisinin stratejilerini açıkladı. İnce, CHP'nin aday belirleme sürecine yönelik eleştirilerde bulunarak, aday çıkarmak isteyenlerin "bölücülük" ve "sarayın adamı olmakla" suçlandığını vurguladı.

Ayrıca, CHP'den İzmir Karşıyaka Belediye Başkanlığı'nı talep ettiklerini ancak bu isteklerinin karşılanmadığını belirterek, eleştirilerini dile getirdi. İnce, bu durumu, "Karşıyaka'yı istemişiz vermemişler. Kime vermişler? CHP'nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalardı." şeklinde ifade etti.

Öte yandan, Millet İttifakı'nda yer alan ve 14 Mayıs 2023 seçimlerinde bakanlık, 39 milletvekilliği, cumhurbaşkanı yardımcılığı gibi önemli görevler alan Altılı Masa'nın CHP'yi terk ettiğini söyleyen İnce, CHP'nin seçim kazanmak istemediğini öne sürdü. İnce, bu iddiasını, "CHP'nin seçim kazanmak istemediğini, dertlerinin kurultay olduğunu" ileri sürerek ifade etti.

İnce, konuşmasının ardından partisinin 24 ilçe belediye başkan adayını açıkladı.

Türk Eğitim-Sen'den MEB Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili değerlendirme Türk Eğitim-Sen'den MEB Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili değerlendirme

Buna göre, Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı Ömer Özdoğan, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkan adayı İbrahim Dönmez, Kahramanmaraş Afşin Belediye Başkan adayı Mehmet Ceren oldu.