Kocaeli Milli Eğitim Kulislerinde son günlerde konuşulan önemli konulardan biri de İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile İl Milli Eğitim Müdür yardımcılıklarına yapılacak olan atamalar konusu.

Kulislerden yansıyan bilgilere göre Kocaeli’de 5 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde değişim bekleniyor.

Bunlar İzmit, Körfez, Derince, Dilovası ve Karamürsel ilçeleri.

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN yaş haddinden emekli olacak olması nedeniyle OKUTAN’dan boşalacak yere talipli çok fazla.

Bu isimler arasında Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve aynı zamanda Eğitim Bir Sen  Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı olan Sergülen KURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sadık AKAR ve Murat ŞENDOĞAN’ın isimleri geçiyor.  Murat ŞENDOĞAN kısa süre önce İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için ismi geçenlerden biri de Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat BALAY. Balay’ın rotasyonla Körfeze de getirebileceği ifade ediliyor.

Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman KARABAYIR ise Derince’de yaşananlar ve derince Milli Eğitiminin başarısızlıkları nedeniyle görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ali Osman KARABAYIR’ın yerine ise en güçlü isim olarak Eğitim Bir Sen’in önerdiği isim olan Derince Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Eğitim Bir Sen Derince İlçe Temsilcisi olan Abdülkadir YARDIMCI ismi zikrediliyor. Derince Milli Eğitim Müdürlüğüne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık AKAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat DULKADİROĞLU , Körfez Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan BAL’ın da isimleri geçiyor.

Derince Milli Eğitim Müdürlüğü için isimleri geçenler arasında. Eğitim Bir Sen Kocaeli Şubesinin Abdülkadir YARDIMCI’nın olması için bastırdığı konuşuluyor. Abdülkadir YARDIMCI’nın Türk Eğitim Sen’in çok güçlü olduğu Derince’de Milli Eğitim Müdürlüğüne vizyonunun yetip yetmeyeceği, Milli Eğitimde Şube müdürleri ve çalışanlarla kavgalı olduğu ve kavgalı olduğu, yerde nasıl bir müdürlük yapacağı konuları ise her yerde konuşuluyor.

Derince Milli Eğitim Müdürlüğü için en güçlü ismin ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Sadık AKAR olduğu belirtiliyor.

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇAKIR’ın da görevden alınmasına kesin gözüyle bakıldığı belirtiliyor.

Deprem ve Kar nedeniyle Kapanan yollar hangileri? Deprem ve Kar nedeniyle Kapanan yollar hangileri?

Çakır’ın yerine ise ismi öne çıkan Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Eğitim Bir Sen Şube Başkan Vekili olan Halil İbrahim ALKAN’ın adı öne çıkıyor.

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ismi geçen diğer kişi ise İl Milli Eğitim Müdürü Şeref Yüksel BÖLÜKBAŞOĞLU ve İzmit Atatürk Ortaokul u Müdürü ve Eğitim Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı olan Nevzat AKTAŞ isimleri de kulislerde konuşuluyor.

Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat BALAY’ın Körfez’i istediği ama Dilovası’ndan gitmek istemediği de kulislerde konuşulan bilgiler arasında yer alıyor.

Balay’ın yerine ismi ön plana çıkan kişi ise Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih TOLTAR. Eski Belediye başkanının da kardeşi olan TOLTAR’ın güçlü olduğu ifade ediliyor.  Dilovası’na dışarıdan bir isim getirilmeyeceği konuşulan konular arasında yer alıyor.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer AKMANŞEN’in ismi ise Anadolu’da bir İl Müdürlüğü için geçiyor.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem AKTAŞ’ın emeklilik dilekçesi vermesinin ardından Muhterem Hoca’dan boşalması muhtemel yere, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınarak araştırması yapılan Ercan GÜLSUYU’nun çalışma yaptığı biliniyor. Ayrıca  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şeref Yüksel BÖLÜKBAŞOĞLU, Dilovası Eğitim Bir Sen Temsilcisi ve Tuğrul Bey İlkokulu Müdürü  Akif Ahmet AVŞAR’ın da isimleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılıkları için geçiyor.

Atamalarda Eğitim Bir Sen’in etkili olacağı ve bir çok kişi ile uzun süredir görüşmelerin yapıldığı ise kulislerde dolaşan bilgiler arasında.

Seskoceli.com