En çok tercih edilen otomobillerin ÖTV'siz fiyatlarını hiç merak ettiniz mi? Duyunca şok olacaksınız... En çok tercih edilen otomobillerin ÖTV'siz fiyatlarını hiç merak ettiniz mi? Duyunca şok olacaksınız...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da bir dizi temaslarda bulunuyor. Bakan Tekin, Valiliğe ziyarette bulunarak Vali Mustafa Çiftçi ile bir süre görüştü.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmen Odası Buluşmaları'nda öğretmenler ile aralarında geçen konuşmalarından da şöyle bahsetti:

"Her bir görüşmemizden sonra çözülmesi gereken, orada dile getirilen problem her neyse onunla ilgili atılması gereken adım, çıkarılması gereken ikincil mevzuat, genelge... Her ne gerekiyorsa o tür adımları atıyoruz. Bugün de burada yapacağımız istişarelerden sonra gerek yatırım programımızın revizyonu açısından gerek alınması gereken tedbirler açısından gerek yapılması gereken düzenlemeler açısından ödevlerimizi alıp gideceğiz. Ancak bu şekilde çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği cumhuriyetin yüzüncü yılını tamamladığımız şu günlerde, önümüzdeki dönemi 'Türkiye Yüzyılı' olarak inşa etmek adına biz de üstümüze düşeni yapmak istiyoruz." dedi.

Bakan Tekin sözlerine şöyle devam etti:

"Bu misyonu ifa edebilmek için sahadan, Anadolu'nun her tarafından haberdar olmak adına kendi Bakanlığımızla ilgili birimleri görmek, yapılacakları yerinde tespit etmek adına ikinci bir görevimiz de bu. Bugün bunu da yapacağız. Genelde Erzurum'un, özelde ziyaret edeceğimiz diğer ilçelerin eğitim altyapısı anlamında eğitime erişimde fırsat eşitliğini temin etmek adına, eğitimin niteliğini artırmak adına yapabileceğimiz ne varsa yerinde istişarelerle bunları gündemimize almak ve yapmak istiyoruz*