Milli Eğitim Bakanı Tekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ankara'da düzenlenen Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısına katıldı.


Toplantıda konuşan Bakan Tekin, "Ne ben ne de çalışma arkadaşlarım, özel öğretim kurumlarını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın rakibi ya köşeye sıkıştırması gereken kurumlar olarak asla görmüyoruz" dedi.

Hastanelere mülakatsız dev personel alımı: Güvenlik, temizlik, tekniker, büro görevlisi Hastanelere mülakatsız dev personel alımı: Güvenlik, temizlik, tekniker, büro görevlisi


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okullarda görev yapan öğretmenlerin SGK primlerine dair şunları kaydetti:


"Yaz aylarında özel öğretim kurumları ile ilgili yaşanan akut problemleri çözecek bir kısım tedbirler aldık. Özellikle eğitim öğretim ücretleriyle ilgili yaşanan kriz, ardından okulların yaşadıkları bazı problemlerle ilgili hızlı bir şekilde aksiyon aldık ve birçok konuyu çözdük. Özel okullarda çalışan öğretmenlerin SGK primlerinin kamudaki gibi kamu tarafından en azından aynı oranlara düşürülmesi başta olmak üzere birçok problemi de Bakanlar Kurulu nezdinde gündeme getirdim. Bunlarla ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz, inşallah çözeceğiz."