AKP’li Mehmet Metiner partisine isim vermeden eleştirilerde bulundu, ’15 Temmuz’un sırtına binerek kendilerini bir yere taşıyanlar olduğunu’ söyledi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde AKP’nin içerisine yönelik eleştirilerde bulundu. İsim vermeden “16 Temmuzcular sussun!” diyen Metiner, Twitter hesabından şunları yazdı:

İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtıldı İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtıldı

“15 Temmuz’da kimler mi konuşsun? Başta Reis olmak üzere bedenini ölüme cesaretle siper edenler sadece. Kaçkınlar ve mahzen sakinleri değil. 16 Temmuzcular sussun! 15 Temmuz’un sırtına binerek kendilerini bir yere taşımak sevdasında olmayan o gerçek yiğitlere bin selam olsun!

15 Temmuz’u anlatmayı bırakıp kendi şahsi kahramanlıklarına odaklananlar bilesiniz ki 15 Temmuz mücadelesinin ruhunu anlamayanlardır. 15 Temmuz gecesi Allah için, ülke için canlarını yüreklice ortaya koyanlar hiç kimseden hiçbir bedel talep etmezler. Selam olsun o yiğitlere!

15 Temmuz yaşayan şahitleri gördüklerini ve yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlatmalılar ki gelecek nesillere ibretli bir külliyat bırakılmış olsun. O gecenin gerçek mücahitleri şahsi böbürlenmeleri zül addederler bilirim. 15 Temmuz cihadının gerçek kahramanlarına bin selam!”