Karadeniz gazının hanelere ne zaman verileceği belli oldu Karadeniz gazının hanelere ne zaman verileceği belli oldu

Meteoroloji genel müdürlüğü son dakika uyarısı yaparak bazı bölgelerimizde bu illerimize kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji uzmanların kar yağışı yorumları bu yıl kar yağışının çok olacagı ve 1950 amansız kışının geçeceği yorumunda bulunurken vatandaşlar ne zaman kar yağacak sorusunun cevabını aramaya başladı.

Kar yağışlarının olmaması kuraklık riskinide beraberinde getirirken uzmanların şubat ayında kar yağışının yogun olacağı yorumlarıda gözlerden kaçmıyor. Kar yağışı beklenen illerimiz aşağıda belirtilmiştir.

Meteoroloji genel müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 

Marmara'nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Denizli, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevreleri, Antalya'nın batı kesimleri, Karaman, Niğde, Malatya çevreleri ve Kayseri'nin güney kesimleri ve Şanlıurfa'nın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Malatya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara ve Akdeniz'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.