Türkiye genelinde hava durumuyla ilgili önemli bir uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, kar yağışının etkili olacağı bölgelerde vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Meteoroloji Uyarıyor! Sıcaklık Rekorları Geliyor Ama Bir Yandan Fırtınaya Hazır Olun Meteoroloji Uyarıyor! Sıcaklık Rekorları Geliyor Ama Bir Yandan Fırtınaya Hazır Olun

Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Hakkari çevresinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Bu durum, özellikle yüksek kesimlerde ulaşımın zorlaşabileceği anlamına geliyor.

Hava sıcaklıklarında genel bir artış beklenirken, rüzgarın güneyli yönden esmesi tahmin ediliyor. Ancak Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzeyli rüzgarlar da etkili olabilir.

Meteoroloji yetkilileri, özellikle Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi bulunması nedeniyle vatandaşlar uyarılıyor.