Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin birçok bölgesinde hava durumu değişiyor. Özellikle Adana, Osmaniye, Hatay ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bartın ve Ordu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Ancak Adana'nın ve Osmaniye'nin güneyi, Hatay'ın kıyı kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yağışların yerel kuvvetli olabileceği uyarısında bulunuldu.

Bu kuvvetli yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Hava sıcaklıkları yağışlı hava etkisiyle biraz azalabilirken, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Liderliğindeki Kabine Yarın Toplanıyor, Peki Gündem Maddeleri Neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Liderliğindeki Kabine Yarın Toplanıyor, Peki Gündem Maddeleri Neler?

Rüzgar da etkili olacak; güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/saat), yağış alan yerlerde yağış anında ve öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.