İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, CHP ile birlikte 301 milletvekiline ulaşacaklarını ve AK Parti'nin de yüzde 30'un altında kalacağını iddia etti.

Akşener, "Bizim hedefimiz 301 milletvekili ile Türkiye'nin iktidarını almak. İnanıyorum ki bu hedefimize ulaşacağız. CHP ile birlikte hareket ediyoruz ve seçim sonuçlarında AK Parti'nin yüzde 30'un altında kalacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Bloomberg, doların 23 lira seviyesinde sabitlenmesinin nedenini açıkladı. Bloomberg, doların 23 lira seviyesinde sabitlenmesinin nedenini açıkladı.

Akşenerin konuşmasından satırbaşları ise şu şekilde;

"AK Parti 30'ların altında olacak, buraya yazıyorum. Bakın göreceğiz. O kadar büyük bir güç var ki ellerinde. Mesela Anadolu'yu yeniden geziyorum ben. Geçtiğimiz seçimde büyük caddeler sayın Erdoğan'ın büyük posterleriyle süslüydü. Şimdi çok az. İstanbul'da hele hiç. Buna karşı devlet binaları var. İş devlet binalarına kalmış."

Meral Akşener, PKK ile işbirliği iddialarına dair ise şu ifadeleri kullandı:


"Hayatında PKK'ya taş atmamış adamlar birdenbire PKK uzmanı olmuş durumda. Bu sıktı. Fakat HDP'yle ilişkili olarak İYİ Parti ve ben dürtülüyorum. Bu iş cıvık cıvık hal aldığı için PKK ile mücadeleyi vıcık hale getirdi. Benim dokunulmazlığım yok. Beni şerefli Türk polisleri koruyor. Benim PKK ile Kandil'de alakam varsa, bu kereste tipli adamlar gelip gereğini yapmaları lazım."


Emek ve Özgürlük İttifakı'nın Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi hakkında da konuşan Akşener şu yorumu yaptı:


"Bu ittifakın Kemal Bey'i destekliyor olmasının bizim açımızdan sakıncası yok. Desteği veren partilerin sözcüleri 'bir pazarlık yapmadık, talebimiz yok, herhangi bir şart, koşul ileri sürmedi, birinci önceliğimiz bu ucube sistemden parlamenter sisteme geçişe dair bir gayret olsun, buna da katkımız olsun' dendi. Duran Kalkan, 'bizimle en fazla irtibat kuran Tayyip Bey'dir' diyor."

Akşener ayrıca "Biz 301'i yakalayacağız iki parti olarak. Üstünü de AK Parti ile beraber jet hızıyla parlamente sisteme geçeriz, bakın göreceksiniz" diye konuştu.