Bankaların verdiği emekli maaş promosyon rakamları her gün artarken yeni maaş promosyon haberleri de gelmeye devam ediyor. Son olarak kamudan da maaş promosyonları için hamleler gelmeye başladı.

Kamu personelinin promosyonunu artırmak için kurumlar çalışmalarını hızlandırdı. Bankalarla görüşmeler yapılırken promosyonların 10 kata kadar artması hedefleniyor.

PROMOSYON ÖDEMELERİNDE ARTIŞ BEKLENTİSİ!

Son günlerde ödenen banka promosyonları ile ilgili haberler sürekli gündeme geliyor. Emeklilere ödenen promosyonlar günden güne artarak 10 bin liraya kadar yükseldi. Emeklilerin ardından çalışanların maaşları için de bankalarla promosyon ödemeleri için görüşmeler başladı. Bununla birlikte Anadolu Üniversitesi çalışanları için Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile yapılan 41 bin 500 liralık promosyon anlaşması  ve Adalet Bakanlığı personeli için eşit ve tek seferde aylık 700 liradan 3 yıl boyunca 25 bin liralık promosyon ödemesi anlaşması başka kurumlarını da alarma geçirdi. Ve bir çok kurum çalışanlarının banka promosyonu alabilmesi için çalışmalar yapmaya başladı.

Kamu çalışanlarının maaşlarına yapılan Temmuz zammının ardından bankalar yatırılan ücretlerden daha çok kazanmaya başladı. Bunun üzerine promosyon ödemelerinde de artış beklentisi giderek arttı.
10 KATA KADAR ARTMASI BEKLENİYOR!

Birçok kamu kurumunun çalışanlarına promosyon ödemesi yapılması için bankalarla görüşmeye başladığı öğrenildi. Yapılan çalışmaların ardından ödenen promosyon ücretlerinin 10 kata kadar artması bekleniyor. Fakat önce banka ile yapılmış olan önceki anlaşmanın feshedilmesi gerekiyor.

MHP Lideri Bahçeli EYT için tarih verdi MHP Lideri Bahçeli EYT için tarih verdi

PROMOSYON NASIL BELİRLENİYOR?

Bazı bankaların kamu çalışanlarına ödediği promosyonu artırması tüm kamu kurumlarını alarma geçirdi. Kamu kurumlarındaki promosyon komisyonları bankalarla görüşmeler yapmak için harekete geçti ve promosyonların artırılması için yeni adımlar atılmaya başlandı.

2007/21 sayılı Promosyon Genelgesi'ne göre; banka promosyonunu üç kişiden oluşan bir komisyon belirliyor. Bu komisyona harcama yetkilisi başkanlık ediyor. Komisyonun üyeleri ise yetkili sendika temsilcisi ile kurum temsilcisinden oluşuyor.

Komisyon üyeleri bankalarla pazarlık ederek çalışanlar için en iyi promosyon ödemesinin yapılmasını sağlıyor. Verilecek promosyon ödemesinin tamamı çalışan personele dağıtılıyor. Promosyon ödemesinin en az iki sene ile beş sene arası süreyi kapsaması gerekiyor.