Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin ek ders ücretlerinin düzenlenmesi konusunda yeni bir açıklama yaparak, bu alandaki düzenlemeleri güncelledi.

Açıklamada öne çıkan detaylar şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı! İYİ Parti ittifakı takvimi etkileyecek mi? İstanbul adayı belli mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı! İYİ Parti ittifakı takvimi etkileyecek mi? İstanbul adayı belli mi?

Bakan A. Ahmet AYTAÇ'ın imzasını taşıyan yazıda, ilimize bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin, halk eğitimi merkezlerinde verdiği ek derslerin ücretlendirilmesi konusu ele alındı.

MEB, daha önce 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 sayılı Genelge'nin 14. maddesinde öğretmenlerin farklı eğitim kurumlarında ders okutmaları halinde ek ders ücretlerinin nasıl ödeneceğine dair yönergeler belirlemişti.

Bu yeni düzenleme ile, geçici olarak farklı bir eğitim kurumunda görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretlerinin, kendi kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları tarafından ödenmesi sağlanacak. 

Böylece, ek ders ücretlerinin düzenli ve doğru bir şekilde ödenmesi garanti altına alınacak ve olası mükerrer işlemler engellenecek.