Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Teşkilatçılık dersi veriyor. Milli Eğitim Bakanlığında genel müdürlerin tamamını değiştiren hatta kendi getirdiği genel müdürleri de değiştiren Bakan Özer, 150 daire başkanının 127 tanesini görevden aldı… Geriye kaldı 23…

Kamudanhaber - Özel Haber 

Milli Eğitim Bakanlığında Hayat Boyu Öğrenme genel müdürlüğünde 3 daire başkanı daha görevden alındı.

MEB'den Uzman Öğretmenlik Sınavına girecekler için resmi yazı MEB'den Uzman Öğretmenlik Sınavına girecekler için resmi yazı

Daire başkanı Mete Kızılkaya, Osman Peksarı ve Esat Tektaş görevden alındı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kendinden önceki dönemlerde görev yapan Bakan ve Bakan yardımcılarına teşkilatçılık dersi veriyor. 

Önceki dönemlerde bir şube müdürü ataması için elleri titreyen ve oturdukları koltukların ağırlığını ve yetkisini bilmeyen idarecilere Bakanlık nasıl yapılır gösteriyor.

Milli Eğitim Bakanlığında Mahmut Özer’in görevden almadığı 23 daire başkanı kaldı. Bu kişilerinde seçime kadar görevden alınması ve yerine yeni atamaların yapılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığında yaklaşık 150 daire başkanı görev yapmaktaydı. Bunlardan 127 tanesi görevden alındı. Değişmeyen 23 isim kaldı.

Burda Mahmut Özer’in gözden kaçırdığı bir husus var. Görevden alınan daire başkanlarının yüzde 80-90 mahkeme kararıyla geri dönecektir. 

Bu durumda Sayın Özer’in 100 daire başkanı kadrosu daha ihdas etmesi gerekebilir.