Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Liderliğindeki Kabine Yarın Toplanıyor, Peki Gündem Maddeleri Neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Liderliğindeki Kabine Yarın Toplanıyor, Peki Gündem Maddeleri Neler?

Bu bütçe kısıtlamaları nedeniyle NASA, Mars'tan örnek toplama görevini duraklatmak zorunda kaldı. Eğer ajans, bütçe taleplerini karşılayamazsa, Mars keşif görevi daha fazla duraklama riskiyle karşılaşabilir.

Diğer yandan, Mars ile Dünya arasındaki iletişimdeki geçici kesinti de dikkat çekiyor. Her iki yılda bir meydana gelen bu olay, Güneş'in yörüngeler arasına girmesiyle yaklaşık iki haftalık bir süreyi kapsıyor. Bu süre zarfında, Güneş'in dış atmosferinden yayılan enerji yüklü gazlar,

images (4)-29

NASA'nın Mars yüzeyindeki keşif araçlarına gönderdiği radyo sinyallerini bozabilir. Bu da, keşif araçlarının görevlerini tehlikeye atabilir.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için NASA'nın hem bütçe hem de iletişim sorunlarına etkili çözümler bulması önemli. Umarız bu engeller aşılır ve Mars keşif çalışmaları planlandığı gibi devam eder.