Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yaşadığı kayıplar sonrasında partililere yönelik sert bir çıkış yaptı. Partisinin içinde seçim yenilgisinin sorumluluğunu üstlenmek istemeyenlere göndermede bulunan Erdoğan, "Bazı arkadaşlar, tek sorumlu benmişim gibi davranıyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin seçimlerde elindeki birçok belediyeyi CHP'ye kaptırması sonrasında değişim tartışmaları gündeme gelmişti. Erdoğan'ın, bu değişimi olağan kongrenin ardından başlatacağı biliniyordu. Ancak parti içinde kongreye karşı çıkanlar olduğu da iddia ediliyor.

TOKİ'den Uygun Fiyatlarla Konut ve İş Yeri Satışı! TOKİ'den Uygun Fiyatlarla Konut ve İş Yeri Satışı!

Erdoğan'ın parti içindeki bazı isimlerin tepkisini aldığına dair haberler medyada yer alırken, "Bütün sorumluluğu bana yüklemek isteyenler var. Ama burada ben tek başıma değildim, hepimiz sorumluyuz. Kongre diyorum, kongreye karşı olanlar bile var aramızda. 'Ne gerek var kongreye' deniyor. Bu nedenle, teşhisi doğru koyup tedaviyi iyi yapmamız lazım. Çünkü kimse, bize oy vermek için mecbur değil" dediği aktarıldı.