Mustafa Sarıgül'den yeni açıklama: Bu son konuşmam Mustafa Sarıgül'den yeni açıklama: Bu son konuşmam

Kurban Bayramı tatilinin son günlerinde mangal yapmak isteyenler için kötü haber geldi. Tavuk kanat fiyatları, kesimin durdurulması ve talep yoğunluğu nedeniyle ikiye katlandı.

Ramazan Bayramı'nda kırmızı et fiyatlarının yüksek olması sebebiyle vatandaşlar beyaz ete yöneldi. Ancak Kurban Bayramı'nda da tavuk kanat fiyatları beklenmedik bir artış gösterdi. İstanbul'da birçok kişi, tatilin son günlerinde mesire alanlarında mangal keyfi yapmak istese de karşılaştıkları fiyatlarla şaşkına döndü.

Tavuk Kanatı Fiyatları Uçtu

Kurban Bayramı süresince tavuk kanatı fiyatları adeta fırladı. Kasap ve marketlerde tavuk kanadı bulmakta zorlananlar, kilosu 280 TL'ye kadar çıkan fiyatlarla karşılaştı.

Kesim Sürecinin Etkisi

Uzmanlar, fiyatların bu denli yükselmesinin sebebini bayram süresince tavuk kesiminin durdurulması olarak açıklıyor. Bu durumun talep artışıyla birleşmesi, tavuk kanatı fiyatlarının ikiye katlanmasına yol açtı.

Yılbaşından Beri Büyük Artış

Tavuk kanatı fiyatları yılbaşından bu yana önemli ölçüde arttı. Ocak ayında 110-120 TL aralığında satılan tavuk kanatı, bugünlerde kalitesine göre 190-280 TL aralığında alıcı buluyor.