Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, Portekiz basınına yaptığı açıklamalarda Arda Güler ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Terim, genç yıldızın bir gün Ballon d'Or adayları arasında olabileceğini belirterek, "Bunu ilk ben söylemiş olayım," dedi.

Fatih Terim, Türkiye-Portekiz maçı öncesinde Portekiz'in önde gelen spor gazetelerinden O Jogo'ya konuştu. Terim, milli takım ve Real Madrid'in genç yeteneği Arda Güler için övgü dolu sözler sarf etti.

Arda Güler'in olağanüstü bir yetenek olduğunu vurgulayan Terim, "Her zaman gole çok yakın, topla ne isterse yapabiliyor. Henüz 19 yaşında ama topa sahip olduğunda en tecrübeli oyuncu kadar baskın. Gençlerbirliği ve Fenerbahçe'deki gelişiminin ardından Real Madrid'e transfer oldu. İspanya'ya gittiğinde onunla konuştum. Onunla gurur duyduğumuzu, ona çok inandığımı ve başarılar dilediğimi söyledim," dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunuyla İlgili Yeni Gelişme Öğretmenlik Meslek Kanunuyla İlgili Yeni Gelişme

"Doğru Planlama Çok Önemli"

Arda Güler'in her zaman oynamak istediğini belirten Terim, "Doğru planlama yapmak çok önemli. Real Madrid'de Carlo Ancelotti ile çalışıyor, bu yüzden doğru bir değerlendirmeden geçiyor. Son yıllarda Tchouameni, Diaz, Valverde, Camavinga gibi oyuncular yavaş yavaş Real Madrid sistemine dahil oldu ancak Arda Güler'in bu gelişimi hızlandıracağına inanıyorum. Gelecek sezon onu Kylian Mbappe ve Vinicius Jr ile birlikte düşünmek heyecan verici," diye konuştu.

"Ballon d'Or Adayları Arasında Tartışabiliriz"

Fatih Terim, Arda Güler'in bir gün Ballon d'Or adayları arasında olabileceğini belirterek şunları söyledi: "Kariyeri hakkında doğru düşünürse ve umarım sağlıklı olur, sakatlık yaşamazsa bir gün Ballon d'Or adayları arasında bile tartışabiliriz. Bunu ilk ben söylemiş olayım."