,KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili gelişmeler takından takip ediliyor. KYK başvuruları e devlet üzerinden tamamlandı. Bakan Kasapoğlu son yaptığı açıklamada burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerektiğini aktardı. İşte KYK burs sonuçları 2021 sorgulama süreci…

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, KYK burs başvurusu ne zaman açıklanacak 2021?

KYK burs sonuçları açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 'En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürece bu süreci tamamlayacağız.' dedi.

Geçen yıl KYK burs başvuru sonuçları 7 Aralık'ta açıklanmıştı.

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda başvuru yapan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arife Günü Açıklayacağı Müjdesi Ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arife Günü Açıklayacağı Müjdesi Ne?

Yapılacak değerlendirme sürecinde, öğrencilerin başarı durumu %40 oranında dikkate alınıyor. Yükseköğrenime ilk defa giren öğrencilerin ÖSYM tarafından hesaplanan puan türü ve puanı, ara sınıflarda ise yükseköğretime kayıt yaptırdığı tarihteki puan türü ve puanı üzerinden hesaplanıyor.