Kuzey Kore, ABD ve ortaklarına tehdit dolu bir bildirim yayınladı.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin olası bir askeri harekatına nükleer ekipmanlar dahil olmak üzere topyekun savaş ilkesiyle beraber karşılık verileceğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu seccade üzerine ayakkabılarla çıkarak poz verdi! Sosyal medyada gündem oldu Kemal Kılıçdaroğlu seccade üzerine ayakkabılarla çıkarak poz verdi! Sosyal medyada gündem oldu

Bölgedeki askeri ve siyasi durumun ABD ve müttefiklerinin tavırları nedeniyle artık kırmızı çizgiye ulaştığı aktarılan açıklamada, "Bu, ABD'nin Kore Yarımadası'nı devasa bir savaş cephaneliğine ve kritik bir savaş bölgesine dönüşmesiyle sonuçlanacak tehlikeli senaryosunun güçlü bir göstergesidir" ifadesi sunuldu.


Topyekun savaş tehdidinde bulundu
Kuzey Kore'nin ABD'nin muhtemel bir askeri harekatına karşın sert tepkinin verileceği açıklamada, ABD'nin Kore Yarımadası ve çevresine stratejik varlıklar yerleştirmeye devam etmesi halinde Pyongyang'ın caydırıcı faaliyetlerini sürdüreceği vurgulandı. "Washington'un düşmanca politikası" nedeniyle Kuzey Kore'nin ABD ile herhangi bir siyasi diyalog beklentisinde olmadığı aktarıldı.