Kamudanhaber - Özel Haber


6 Eylül’de KPSS’ye girenler toplam 13 sorunun hatalı olduğunu dile getirdi. Sosyal medya üzerinden ÖSYM’yi açıklama yapmaya davet eden adaylar, yazdıkları dilekçe sonrasında incelemesi yapılacak her kitapçık için 50 TL istendiğini ve Ankara’ya gitme koşulu da sunulduğunu iddia etti.


Sınava giren bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmeni Sezen Nur Aci, yaşanan süreci şöyle anlattı: “ÖSYM soruları geç açıkladı. Soruları gördükten sonra kafamda soru işaretleri oluştu ve açıklanan sorularla çözdüğüm soruların aynı olmadığını fark ettim. Bu konuda birçok adayın da aynı durumda olduğunu öğrendim. Hatalı olduğu düşünülen toplam 13 adet soru var.”


Bu durumu düzeltebilmek ve kitapları inceleyebilmek için ÖSYM’ye dilekçe yazdıklarını ifade eden Aci, gelen cevapta ÖSYM’nin vereceği randevuyla incelenebileceğini ve incelenecek her kitapçık için 50 TL yatırılması gerektiği bilgisini verdi. Aci, “Bunun dışında CİMER’e şikâyetlerde bulunuldu ama bir sonuç alınamadı. Sınava giren adaylar olarak hatalı sorular yüzünden birçoğumuz doğru seçenek şıklarda olmadığı için süre kaybına uğradı veya yanlış soru yüzünden soruyu boş bırakmak zorunda kaldı. Yapılan büyük hatanın düzeltilmesi ve hatalı soruların iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

ÖSYM BAŞKANI NEDEN CEVAP VERMİYOR ?

KPSS adaylarının 13 soruda farklılık var itirazlarına ÖSYM başkanı neden cevap vermiyor ?

Bugün CHP milletvekili Muharrem İnce’de konuyu sosyal medya da dile getirdi .

Muharrem İnce’nin konuyla ilgili paylaşımı

KPSS adaylarının; ÖSYM’nin KPSS kitapçıklarında verdiği sorularla , ÖSYM’nin açıkladığı 13 soru arasında fark olduğunu iddia eden adaylar sosyal medya üzerinden 13 soruyu paylaşıyor .

İşte o sorular 

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına bir açıklama daha: Bu işin şakası yok İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına bir açıklama daha: Bu işin şakası yok

Sonuç olarak ; KPSS adayları sınavda çıkan sorularla , ÖSYM’nin açıkladığı sorular arasında fark olduğunu iddia ediyor .

Bu iddialara karşılık ÖSYM suskunluğu tercih ediyor .

Adaylar Sınav kitapçıklarına bakmak için harç yatırmalarına rağmen randevu bile alamıyor .

ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü göreve davet ediyoruz .

Kamuoyunu ve KPSS adaylarını rahatlatacak bir açıklama yapması gerekir 

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları MYZ DİJİTAL MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.