İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korsan taksicilik yapanlarla ilgili ehliyet ceza puanı konusundaki yönetmeliği tamamlayacaklarını açıkladı.

Bakan Muş'tan İkinci el otomobil satışına ilişkin açıklama Bakan Muş'tan İkinci el otomobil satışına ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, Kağıthane'deki İstanbul Taksiciler Esnaf Odasında düzenlenen çalışma toplantısına katıldı. 

Bakan Soylu Çalışma toplantısının ardından, "Taksicilik bir emin meslektir. Biz bunu biliyoruz. Şehirler kültürleriyle beraber yaşar ve bu kültürlerin izini silebilmek mümkün değildir. Bugün de İstanbul'da çokça konuşulan, dönem dönem haklı şikayetleri, dönem dönem ise birtakım odakların bilerek hedefi olan bir süreçle karşı karşıyayız." şeklinde belirtti.

'Korsan taksicilik yapanlarla ilgili ehliyet ceza puanı konusunda yönetmeliği de tamamlıyoruz." şeklinde açıklması ile çalışmalarını tamamlayacaklarını açıkladı. 

Ayrıca Vali Yerlikaya, Taksi hizmetinin konforundan söz edilmesini istediklerini söyledi.

Vali Yerlikaya, "İstanbul'a gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin şehrimizden taksi hizmetinin konforundan söz ederek buradan ayrılmalarına vesile olmak istiyoruz. Neler olabilir bunları istişare etmek için buradayız. Ben istişarelerimizin şehrimiz, taksilerimiz, onların değerli şoförleri için, hepimiz için, her birimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." açıklamasında bulundu.