Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) oluşan koalisyon hükümeti, İçişleri Bakanı ve UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel başkanlığında kuruldu.

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde bugün YDP ve DP ile görüşen Üstel, görüşmelerin ardından hazırladığı kabineyi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a verdi. Cumhurbaşkanı Tatar’ın söz konusu kabineyi onaylaması ile Üstel’in başkanlığında UBP-DP-YDP’nin oluşturduğu koalisyon hükümeti kuruldu.

Fenerbahçe'den açıklama: Ozan Tufan Hull City'de Fenerbahçe'den açıklama: Ozan Tufan Hull City'de


 
Üstel’in kabinesinde Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı olarak Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak Erhan Arıklı, Dışişleri Bakanı olarak Tahsin Ertuğruloğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak Olgun Amcaoğlu, Maliye Bakanı olarak Sunat Atun, İçişleri Bakanı olarak Ziya Öztürkler, Milli Eğitim Bakanı olarak Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak Dursun Oğuz, Sağlık Bakanı olarak İzlem Gürçağ ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak Hasan Taçoy yer alıyor