Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla binek otolar için oranlara esas Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahlarında değişikliğe gidildi. Yapılan değişikliğin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu paylaşım yaptı.

Otomobilde matrah düzenlemesinin gelecek aydan itibaren yapılacağının duyurulması sektörde alım satımları durma noktasına getirip piyasayı kilitleyince, Aralık'ta duyurulması beklenen matrah düzenlemesi, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak hayata geçirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla binek otolar için oranlara esas Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahlarında değişimle motor silindir hacmi 1600 CC altındaki araçlarda matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi. Matrah üst limiti ise 200 bin liradan 280 bin liraya çıkarıldı.

MEB (AÖL) açık lise sınav giriş tarihi ne zaman? Açık lise sınavlarına nasıl başvuru yapılır? AÖL sınav giriş ekran MEB (AÖL) açık lise sınav giriş tarihi ne zaman? Açık lise sınavlarına nasıl başvuru yapılır? AÖL sınav giriş ekran

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ağustos ayında yaptığı ve sıfır otomobillere ÖTV düzenlemesi içeren paylaşımını alıntılayarak “Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar.” dedi.