CHP Genel Başkanı ve Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal kılıçdaroğlu Kars’ta halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, konuşmasında 100 bin öğretmen atama vaadini yineledi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Emin olun Kars'a da bahar gelecek, Türkiye'ye de bahar gelecek. Biz hep birlikte yapacağız. İnsanı sadece insan olarak kabul etmeyi, kimliğiyle ayrıştırmamayı, ötekileştirmemeyi yol belledim ben. Son 5 yılda göre geliriniz düştü mü? Hayat pahalılığı arttı mı? Bizi ayrıştırdılar mı? Eğer durum böyleyse, 5 yılda bizim sorunlarımızı çözemedilerse iktidarı değiştireceğiz.

Bir sözüm var... Kars, Erzurum, Ardahan bu üç bölge özel ekonomi bölgesi olacak. Kalkınma nasıl olur göreceksiniz. Hiçbir fabrika da satılmayacak. Biz Kars'ı kalkındıracağız. Burası herkesin çalıştığı, ürettiği bir merkez haline gelecek.


Gençler, sizlerin sıkıntısını da biliyorum. Sınavı girip kazandığınızı ve sözlüde elendiğinizi biliyorum. Bunu kaldıracağıma söz veriyorum. Biz bu ülkenin her toprağına demokrasiyi, ifade özgürlüğünü getireceğiz. Ve demokrasinin önündeki en önemli engel, kayyum uygulamasına son vereceğiz.

İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti

Bir de emeklilere 15 bin lira ikramiye sözümü unuttuğumu zannedenler olmasın, vereceğiz. Bay Kemal'e oyunuzu vereceksiniz, Kurban Bayramı'nda 15 bin lirayı hesabınızda göreceksiniz. Bu size ananızın ak sütü gibi helaldir. Biz bu parayı havadan vermiyoruz, alın terinize veriyoruz.


Atama bekleyen öğretmen kardeşlerim, sözüm var. Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen atayacağız, bütün köy okullarını açacağız.

Tarım alanlarını değerlendireceğiz. Ne ekilir, edilir hepsi araştırılıp yapılacak. Köylüyü toprağa küstürmeyeceksiniz. Küstürürseniz dışarıdan alırsınız. Değiştireceğiz bu tabloyu. Güçlü bir Türkiye inşa edecek, hep beraber kazanacağız.

Bana bunları söylerken 'parayı nereden bulacaksın' diyorlar. Türkiye zengin bir ülke. Beşli çeteye gelince para var, halka mı yok? Ben onca iktidar gördüm, böylesini görmedim. Sarayda oturuyorlar, milletten haberleri yok. Onları hep beraber göndereceğiz. Bay Kemal Çankaya'da oturacak, Mütevazı bir şekilde. Devlet böyle yücelir. Beşli çeteyle de mücadele edeceğim, uyuşturucu çeteleriyle de mücadele edeceğim."