4.320 kişinin istihdam edileceği alım yapan kurumlar arasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi önemli devlet kurumları bulunuyor. Aynı zamanda Düzce Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Necmettin Erbakan, Dicle Üniversitesi, Adli Tıp Kurumu ve Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) da temizlik personeli alımı yapacak kurumlar arasında yer alıyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı, kendi bünyesinde 3.000'e yakın temizlik personeli alımı yapacak.

Başvuru Şartları ve Süreç

Adaylarda aranan genel şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve akıl hastalığı gibi görevini yapmasına engel bir durumun bulunmaması gibi kriterler bulunuyor. Ayrıca, adayların herhangi bir suçtan mahkum olmamaları ve belirtilen yaş sınırları içerisinde olmaları gerekiyor.

ABD'den F-16 Tedarik Teklifi Geldi ABD'den F-16 Tedarik Teklifi Geldi

İş Tanımı

İşe alınacak temizlik görevlileri, atandıkları kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik, düzen ve hijyenin sağlanmasından sorumlu olacaklar. Belirlenen çalışma saatleri içerisinde, amirlerinden alacakları talimatlar doğrultusunda görevlerini yerine getirecekler.