Tuzla'da kendisiyle aynı sitede oturan erkek arkadaşından ayrılmak isteyen hostes, dehşet dolu günler yaşadı. İddiaya göre eli satırlı eski sevgili etrafa tehditler savurdu ardından hem eski kız arkadaşını hem de onunla görüşen komşularını darp etti.

Tuzla’da bulunan bir sitede oturan ve bir havayolu şirketinde hosteslik yapan B.S.T (42), kendisiyle aynı sitede oturan Altan A. (47 ) ile sevgili oldu.

İddiaya göre B.S.T, bir süre sonra erkek arkadaşının başka bir komşusuna satırla saldırdığına tanık olunca kendisinden ayrılmak istediğini söyledi.

Bu duruma sinirlenen Altan A. ise kız arkadaşı B.S.T’yi tehdit etti ve çıkan tartışma sırasında B.S.T’ye şiddet uygulayarak ayak parmağını kırdı.

İddiaya göre Altan A. kendisinden ayrılan kız arkadaşına mesajlar atarak ölümle tehdit etmeye başladı.


B.S.T, yaşadıklarının ardından evine güvenlik kameraları yerleştirdi. Altan A. iddiaya göre 2 köpeği ve engelli 3 kedisiyle birlikte yaşayan hostesin evinin önüne gelerek kapıyı dakikalarca çaldı ve kadını taciz etti.

B.S.T odasında korku ile Altan A.’nın gitmesini bekledi. 21 Ağustos günü yaşanan olayda ise B.S.T, akşam saatlerinde kapı komşusu olan N.Y ve eşinin oturduğu eve yemeğe gitti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Altan A., 70 yaşındaki annesi Makbule A. ile birlikte N.Y ve eşi E.Y’nin evine geldi.

İddiaya göre Altan A. eski kız arkadaşıyla görüşmelerine öfkelenerek N.Y’nin eşi E.Y’yi darp etmeye başladı.

Bu sırada Altan A.’nın annesi Makbule A. ise N.Y’ye saldırdı. Etrafa tehditler savuran Altan A. daha sonra evinden aldığı satırla geri döndü ve eski kız arkadaşı B.S.T’ye yumruk attı. Saldırgan ardından elindeki satırla N.Y ve E.Y’nin evinin balkon camını kırdı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Gözaltına alınan Altan A. ifade verdikten sonra savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Altan A.’nın serbest bırakılmasına tepki gösteren B.S.T, can güvenliğinin olmadığını söyleyerek yardım istedi.


“BENİ KENDİ EVİMDE ZORLA ALIKOYDU”

Adliye çıkışı konuşan B.S.T, şu ifadeleri kullandı:

*Birisiyle tanıştım aynı sitede oturan. 15-20 gün flört dönemimiz oldu. Adam gayet normal görünüyordu.

*Fakat 20 gün sonra benim balkonumda yemek yerken yan taraftaki komşumla meğerse bunlar anlaşamıyorlarmış. Adam bir anda gitti evinden satırını aldı ve yan tarafa saldırdı.

*Ben gerçekten şok oldum inanamadım. O gece de gitti karakolluk oldular şikayetçi oldu komşularım.

*Böyle bir ilişkiye hazır olmadığımı, böyle bir ilişki istemediğimi anlattığım zaman işin rengi değişti. O anda ‘Sen beni bırakamazsın. Seni kimseye yar etmem, keserim.’ dedi.

*Bir anda durdum ben hiçbir şey yapamadım çünkü yine benim evimdeydi. Ertesi gün elinde satırla geldi. Beni gerçekten kendi evimde zorla alıkoydu bu adam.

*Ondan başka kimseyle görüşmemem, ondan başka kimseyle konuşmamam gerektiğini söyledi. Bir sürü tehditler aldım. Telefonumda bir sürü tehdit mesajı var bu adamın.

“BELKİ DE BENİ O GECE ORADA ÖLDÜRECEKTİ”


Evine kamera taktırdığını söyleyen B.S.T., “Gece saat 02.30- 03.00 civarlarında bir anda kapım çalmaya başladı. Yataktan zıpladım ne oluyor diye. Odamda telefonumdaki kamerayı açtım izliyorum oradan. Adam 5-6 dakika boyunca kapıyı sürekli çaldı. Bu adam belki  beni o gece orada öldürecekti. Ayrıldığımızı artık buraya gelmemesini söylediğim gece, beni kollarımdan tuttu ve topuğuyla ayak parmağımı ezdi” diye konuştu.

Pazar akşamı yaşananları anlatan B.S.T, şöyle konuştu:

*En son yan komşumla birlikte akşam yemeği yerken bir anda ortalık karıştı. Polis gelene kadar arkadaşımın eşine sırf benle görüşüyorlar diye küfürlü konuşmalarla, ‘bu kişiyi siz nasıl evinize alırsınız’ dedi. Artık o yapacağını yaptı. ‘Siz burada bekleyin.

*Geliyorum şimdi sizi öldürmeye’ dedi ve tekrar geri döndü evine. 10 saniye, 15 saniye sonra sol elinde satırla geldi. Ben onu görünce ‘lütfen yapma’ dedim.

*Gözlerime baktı sağ eliyle çeneme doğru bir yumruk attı. Ben zaten yere yığıldım. Şuurum kayboldu. Eğildi bana doğru ve ‘Sen dedi şimdi burada dur. İnsanları kesiyorum. Birazdan seni de kesip doğrayacağım’ dedi.

Zam hesapları son sürat devam! İşte yüzde 17 enflasyon ile 2023 Ocak ayı kademe kademe öğretmen maaşları! Zam hesapları son sürat devam! İşte yüzde 17 enflasyon ile 2023 Ocak ayı kademe kademe öğretmen maaşları!

*Beni hemen komşularım aldı kendi evlerine. ‘Öldüler mi’ dedim. Benim yüzümden insanlar öldü mü’ dedim.

*Şimdi güvenlik kameraları yok diye ben ölmeyi hak ediyor muyum. İfademi verdim. Koruma kararı ve uzaklaştırma kararı istedim. O kişi de oradaydı. Onlar da verdiler ifadelerini. Ve bana bu süre içinde zaten bir sürü tehdit mesajı var.

*’Boğazını keseceğim seni öldüreceğim’ diye. Ben çıktım evime geldim ve akşam saat 17.00’de evine baktığımda oturuyordu ve çayını içiyordu bu adam. Ve karşı karşıya bakıyoruz biz bu adamla.

Konuşmasına devam eden B.S.T,  “Senin boğazını keseceğim’ diyor, kamera görüntüleri var. Evimden 5-6 dakika boyunca gitmiyor kapıdan. Ayak parmağımı kırmış, şimdi ben ölmeyi hak ediyor muyum. Evde hayvanlarım var. 2 tane köpeğim var. 3 tane kedim var, 2 tanesi kör. Ben bunlarla bir hayat kurdum kendime. Ben evimde her gece bekliyorum kamera açık bir şekilde. Öyle yatıyorum ben” dedi.