Sosyal medyada 'havadaki hayat' hakkında bilgiler veren kabin görevlisi Cierra Mist, 'Kahve ve çay için kullanılan suyun tanklardan geldiğini ve asla temizlenmediğini' söyledi.

Sosyal medya mecralarından TikTok'ta “havadaki hayat" ile ilgili takipçilerine bilgi veren kabin görevlisi Cierra Mist, uçak yolcularını uyardı. Uçak ile seyahat eden yolculara, mecbur kalmadıkça uçakta asla çay veya kahve içmemelerini söyleyen Mist, "Kahve ve çay için kullanılan suyun tanklardan geldiğini ve asla temizlenmediğini" belirtti.

Bakan Özer: Yaz okullarında 1 milyon öğrenci eğitim aldı Bakan Özer: Yaz okullarında 1 milyon öğrenci eğitim aldı

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre; Mist, yolculara, mecbur kalmadıkça uçakta asla çay veya kahve içmemelerini söyledi. Mürettebatın çok çaresiz kalmadıkça, uçaktaki kahve veya çayı içmediklerini söyleyen Mist, bunun nedenini de kahve ve çay için kullanılan suyun tanklardan geldiğini ve asla temizlenmediğini söyleyerek açıkladı.

Havayollarının gerekli testleri gerçekleştirmesinin biraz 'zaman' alabileceğini iddia eden Mist, “Havayolları yolculara düzenli su kalitesi testleri yaptıklarını söylerken, bize bir uçakta bir testin bile gerçekleşmesinin yaklaşık altı ila dokuz ay sürdüğü söylendi. Öyleyse, 'bir şey bulamazlarsa o tankı temizlemeyecekler' diyerek hijyenik olmayan koşulları aktardı.

Mist dışında eski bir uçuş görevlisi olan Kat Kamalani de benzer şeyleri söylüyor: “Tenekede veya şişede olmayan hiçbir sıvıyı asla tüketmeyin. Bunun nedeni, o su depolarının hiç temizlenmemesi ve iğrenç olmalarıdır. Bir uçuş görevlisiyle konuşun, biz, aynı su deposundan gelen kahve veya çayı nadiren içeriz.”