Tokyo'da son 150 yılın en sıcak haziran ayı bu yıl yaşanıyor. Son bir haftadır 35 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları insanlara zor anlaryaşatıyor.

Fatih Erbakan: Öğretmenlerimizin gerçek sorunlarını çözmek yerine, onları kategorize eden bu kanun acilen değiştirilmeli Fatih Erbakan: Öğretmenlerimizin gerçek sorunlarını çözmek yerine, onları kategorize eden bu kanun acilen değiştirilmeli

Japonya’nın başkenti Tokyo ve çevresi, 1951 yılından bu yana görülen en kısa yağışlı mevsimi geride bırakarak rekor sıcaklık değerlerine teslim olurken, ülkede aşırı sıcaklar bugün de etkisini sürdürdü.
Haziran ayında 1875 yılından bu yana görülen en şiddetli sıcak hava dalgasının etki gösterdiği başkentte hava sıcaklığı 5 gün üst üste 35 dereceyi aştı.
Öte yandan, Tokyo'nun kuzeybatısındaki Isesaki şehri, Japonya'da Haziran ayında kaydedilen en yüksek değer olan 40.2 derece ile sıcaklık rekoru kırarken, pazartesi ve salı günleri elektrik tasarrufu çağrısı yapan hükümet, bugün de gereksiz enerji kullanımından kaçınma uyarısında bulundu.