Pençe Kilit Operasyonu'nda 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Pençe Kilit Operasyonu'nda 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığına toplamda 6 bin 940 sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağını duyurdu. Bu önemli gelişme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Alım ilanına göre, Jandarma Genel Komutanlığına 6 bin 612 jandarma, 2 at bakıcısı, 16 bot serdümeni, 200 sıhhiyeci, 100 muhabere ve 10 havacılık alt branşlarında olmak üzere toplamda 6 bin 940 sözleşmeli uzman erbaş alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular, 18 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, temini yapılacak sözleşmeli uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer ayrıntılar, "https://vatandas.jandarma.gov.tr" ve "www.jsga.edu.tr" internet sitelerinde yayımlanacak olan "2024 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini" kılavuzunda detaylı bir şekilde belirtilecek. Bu kılavuzu inceleyerek başvuru sürecinizi başlatmanız gerekmektedir.