İzmir'in Bergama ilçesinde meydana gelen bir olay, fuhuş evi skandalıyla çalkalandı. Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 3 aylık bir takip sonucunda ilçede bulunan bir adreste fuhuş yapıldığı bilgisini elde etti. Harekete geçen ekipler, savcılıktan alınan izinle adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, fuhuşa teşvik ve aracılık eden bir kadın olan D.K. ile fuhuşa zorlandığı tespit edilen 3 yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı. Polis ekipleri, yapılan incelemede evde fuhşa özgü tasarlanmış odalar ve cinsel içerikli ürünler bulunduğunu belirledi.

Fuhuş evinde dikkat çeken bir detay ise öğrencilere indirimli fiyat tarifeleri uygulanmasıydı. Bu durum, olayı daha da üzücü hale getirdi.

Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi

Olayla ilgili olarak fuhşa zorlanan yabancı uyruklu 3 mağdurun işlemleri devam ederken, şüpheli D.K. isimli kadın emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.