31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi İYİ Parti'de Honaz ilçesi belediye başkan adayı olarak açıklanan Enver Kiraz, adaylıktan çekildiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Kesinleşen adaylar için düzenlenen tanıtım toplantısında adaylığı açıklanan Kiraz'ın ani çekilme kararı, siyasi çevrelerde şaşkınlık yarattı.

Enver Kiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 31 Mart yerel seçimleri için aday olmaya karar verdiğini ancak partisi içinde aşılamayacak boyutta sıkıntılar yaşandığını belirtti. Yaptığı istişareler sonucu adaylıktan çekilme kararı aldığını ifade eden Kiraz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ancak gelinen bu aşamada parti içi yaşanan sıkıntıların aşılmayacak boyutta olduğunu görüyorum. Ekip arkadaşlarımla yaptığımız istişareler sonucu aday olmamaya karar verdim. Aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere gönüllerini açan, destek vereceğini ifade eden herkesin haklarını helal etmesini istiyorum."

Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem

Parti içi sorunlar nedeniyle adaylıktan çekildiğini belirten Kiraz, Honaz'a hizmet etmek için yola çıkan tüm adaylara eşit mesafede olacağını ve başarılar dilediğini ifade etti.