İYİ Parti lideri Akşener, 2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu, seçimde başarılı olacaklarını ve kendisinin başbakan olacağını söyledi. Akşener'in gündeme bomba gibi düşen sözleri:

Üniversite öğrencileri dikkat! Birçok üniversitede yasaklandı! Eğitimciler yeni teknolojiyi tartışıyor... Üniversite öğrencileri dikkat! Birçok üniversitede yasaklandı! Eğitimciler yeni teknolojiyi tartışıyor...

''2023’te yapılacak o seçimi kazanmak zorunda olduğumuzu bilenleriz. Onu kazanmak zorunda olduğumuzu bildiğimiz için, milletimizin geleceği için, bu iradeyi ortaya koymak zorunda olduğumuzu bildiğimiz için, buna inandığımız için, geçmişimiz bugüne kefil olduğu için biz bu işi başaracağız.

Vallahi başaracağız, billahi başaracağız. Biz başaracağız! İddia ediyorum, bu seçimi alacağız. ‘Başbakan Meral’ diyorsunuz ya, neden başbakanlığa aday olduğumu anladınız mı?

İşte bu feragattır ama aynı zamanda bir iddiadır. Sizden istediğim şudur değerli arkadaşlarım; birinci parti çıkacağız ben de başbakan olacağım

 Onunla, bununla anlaşarak değil. Onunla, bununla kapı arkalarında ahbaplık ederek değil, ondan bundan bir şey isteyerek değil. Kendimiz, irademizle, gücümüzle milletimizi ikna ederek birinci parti çıkacağız inşallah. Size inanıyorum, size güveniyorum.”