Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamlanmasının ardından yerel seçim çalışmalarına başlayan AK Parti'de İstanbul için birkaç isim öne çıkmaya devam ediyor.

Muhalefetin yönetiminde bulunan büyükşehirleri geri almak için yerel seçim çalışmalarına titizlikle sürdüren AK Parti'nin İstanbul'da göstereceği aday oldukça merak ediliyor.

 AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun karşısına kimi aday göstereceğine ilişkin edindiği kulis bilgileri aktaran Saymaz, son edindiği bilgileri AK Parti'li üst düzey bir yöneticiden aldığının altını çizerek, AK Parti'li ismin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilişkin şu sözlerini aktardı:

–Nesnel ve rasyonel dil kullanması. AK Partili yetkili, “Mesela İmamoğlu'nun şahsını Tevfik Göksu gibi hedef almaz, işi kişiselleştirmez” diyor.

Bu sefer kara kış kapıda! Havayı koklayan adam olarak anılan ünlü uzman ilk kar yağışı için tarihi verdi Bu sefer kara kış kapıda! Havayı koklayan adam olarak anılan ünlü uzman ilk kar yağışı için tarihi verdi

– Cumhurbaşkanlığına heveslenmez.

– İcracılık.

– Tanınırlılık problemi yok.

– Muhalefetle barışık. AK Partili yetkili şöyle diyor:

“Muhalefetin itiraz edeceği bir aday delil. Süleyman Soylu'yu seçtirmemek için herkes birleşir ama Koca'da öyle motive olmaz. Muhalefetle konuşabiliyor.”

– Kürt olması.”