Fatih Portakal, Ekrem İmamoğlu ile ilgili CHP'deki kulis bilgisini paylaştı: Eğer bu doğruysa yazıklar olsun Fatih Portakal, Ekrem İmamoğlu ile ilgili CHP'deki kulis bilgisini paylaştı: Eğer bu doğruysa yazıklar olsun

18 Nisan 2023'te, gram altın alış fiyatı 1.246,17 TL ve satış fiyatı 1.246,39 TL idi. Çeyrek altın alış fiyatı 2.145,00 TL ve satış fiyatı 2.188,00 TL idi.

Altın ve para piyasaları uzmanları, ABD Merkez Bankası'nın faiz kararına odaklanacaklarını ve altın fiyatlarında bayram sonrasında yatay bir seyir beklediklerini söylüyorlar.

Citigroup, 2023 için altın fiyat tahminini yüzde 7,9 artırarak ons başına 2050 dolar seviyesine çıkardı ve uzmanlar, kısa vadeli düşüşlerin yatırımcılara alım fırsatı sunabileceğini yorumladı.

Bayramdan sonra altın fiyatlarında beklenenler


Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş "Bayram sonrası biraz daha yatay bir seyirde gidişatına devam edebilir. Çünkü, gözlerimiz 3 Mayıs’ta ABD Merkez Bankası’nda Fed’in faiz kararında olacak. Piyasalar yavaş yavaş Fed’i fiyatlayabilir.  Fırsatlar şimşek gibi yani hızlı gelip geçiyor. En büyük yanılgı da serbest piyasa ile ekran fiyatları arasındaki fark. Serbest piyasaya kanan vatandaşlar çok oluyor. 1300 lira seviyesinin altına sarkmalar orta ve uzun vadede yatırımcılar için alım fırsatı oluyor. Özellikle 1300 lira altındaki sarkmalarda yine 1270 gibi rakamlar alım fırsatı oluyor" dedi.