Kırıkkale'de bir mağazanın yaptığı kampanyadan indirimli Apple telefon alabilmek için gece saatlerinden itibaren mağaza önünde bekleyen insanlar kapının açılmasıyla birlikte izdihama sebep oldu.

Kırıkkale'de ev ürünleri satışı yapan bir mağaza, kuruluşunun 10'uncu yıl dönümüne özel ev eşyalarında ve İphone marka telefonda indirim yaptı. İndirimli ürün almak isteyen yurttaşlar, gece saatlerinden itibaren mağazanın önüne toplandı.


Kepenklerin açılmasıyla birlikte içeriye girmeye çalışan yurttaşlar, büyük izdiham oluşturdu. Bazı yurttaşlar ise ezilme tehlikesi geçirdi. İndirimli ürünlerden almak isteyenler birbirleriyle yarıştı. Özel indirimde satışa sunulan İphone marka telefonu alabilmek için sıraya giren yurttaşlar arasında da itiş kakış yaşandı. 

Meteorolojiden hafta sonu alarmı! Planı olanlar bu tahminlere dikkat! Meteorolojiden hafta sonu alarmı! Planı olanlar bu tahminlere dikkat!

Saat 02.00'den itibaren mağazanın önünde beklediğini belirten Kenan Ürün, "Soğukta bekledik. Yatağımızı battaniyemizi aldık, geldik. Gece saat 02.00'den beri buradaydık. Sabaha kadar bekledik. Saat 11.00'e kadar kapının girişinden ayrılmadık. Allah'ın izniyle hakkımızı da aldık. Hayalimizdi, denk gelmiş oldu. Biriktirdiğimiz parayla aldık. 20 bin 100 liraya satın aldım. Fiyatı yüksekti, buradan daha ucuza almış olduk" diye konuştu. 

Saatlerce mağaza önünde beklediğini ifade eden 18 yaşındaki Berkay Akat ise, "Saat geceden beri bekliyorum. Hiç bir şey alamadım. İPhone 11 alanlar varsa buradan sesleniyorum. 2 bin TL üstünü vereyim, bana satın. Anında nakit ödeyeceğim" dedi.