Gaziantep Üniversitesi, Adli Toksikoloji Laboratuarı için uyuşturucu test kiti alım ilanı yayımladı. 25 Ocak’ta EKAP üzerinden yayımlanan bu ihalenin kayıt numarası 2022/45351.


27 Ocak 2022 tarihinde de ilan, “gov.tr” ve gazete üzerinden duyuruldu. İlk yayımlanan tarihe göre bu ihalenin 22 Şubat 2022’de yapılması planlandı. Sonrasında ise bir güncelleme yapılarak ihale 3 Mart 2022 tarihine ertelendi.

İsmail Saymaz: İttifakın anlaşması için ya Akşener’in ya da Davutoğlu’nun geri adım atması gerekiyor İsmail Saymaz: İttifakın anlaşması için ya Akşener’in ya da Davutoğlu’nun geri adım atması gerekiyor

Bu tarihte ihaleyi tek katılımcı olan Next Health Medikal Sistemler İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi 3 milyon 660 bin liraya aldı. Üniversite ise ihalenin yaklaşık maliyetini 3 milyon 130 bin lira olarak duyurmuştu.


İhale henüz açıklanmadan sosyal medya hesabı üzerinden “Kurulalı 40 gün olmuş firmaya,büyük bir ihale vermeye çalışmanızı kimse duymaz zannediyorsunuz ama yanılıyorsunuz” ifadelerini kullanan CHP Gaziantep Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan Odatv’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“4 Nisan’da Gaziantep Üniversitesi ile söz konusu firma arasında 3 milyon 660 bin liralık bir sözleşme imzalandı. Firmaya baktığımız zaman ihale ilanının yayımlandığı tarihte bu firma ortada yok. Ne zaman ki ihale ilanı yayımlanıyor ondan sonra bu firma kuruluyor. Firma 4 Şubat 2022 tarihinde tescil ediliyor ve 7 Şubat 2022 tarihli Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin 10511 nolu sayısıyla yayımlanıyor. Yani baktığımız zaman bir firma kendisi kurulmadan önce yayımlanan bir ihaleyi almış oluyor.”