Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin'de yaşanan anız yangınına yönelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 44 kişi yangından etkilendi. Diyarbakır’da 3, Mardin’de 2 can kaybımız var. Olay sebebi ile 35 Ambulans ve 7 UMKE Timi görevlendirildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Acun Ilıcalı: "Doğan'ımı Aldığımda Daha Mutluydum" Acun Ilıcalı: "Doğan'ımı Aldığımda Daha Mutluydum"

Ayrıca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da paylaşımında, yangının kontrol altına alındığını belirtti. Yerlikaya, ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Diyarbakır İli Çınar ilçesindeki yangın, yoğun çalışması sonucu tamamen kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında maalesef Diyarbakır’da 3 vatandaşımız, Mardin’de 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, Diyarbakır’da 11 vatandaşımız, Mardin’de ise 18 vatandaşımız yaralanmıştır." dedi.