Seçimlerin ardından CHP'de başlattığı 'değişim' çağrısı ile dikkatleri üzerine çeken İmamoğlu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında İBB Başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Faiz kararı sonrası altın ve dolar ne kadar oldu? İşte Dolar ve Altın güncel kurlar... Faiz kararı sonrası altın ve dolar ne kadar oldu? İşte Dolar ve Altın güncel kurlar...

Açıkladığı karar ile gündem yaratan İmamoğlu hakkında  Betimar Araştırma'nın yaptığı ankete dikkat çeken Abdülkadir Selvi, oranlarla ilgili şunları paylaştı:

"Ekrem İmamoğlu'nu başarılı buluyor musunuz?" sorusuna "Ankete katılanların yüzde 35.9’u “Başarılı” diyor. “Başarısız” diyenlerin oranı ise yüzde 40.5. “Ne başarılı ne başarısız” diyenler yüzde 12 çıkarken, “Cevap yok” diyenlerin oranı yüzde 11.6 çıkıyor" 

İmamoğlu'nun İyi Parti ve HDP'nin desteğini sağlayamadığı takdirde İstanbul seçimlerini kazanma ihtimalinin oldukça zor olduğunu söyleyen Selvi, "Çünkü Ekrem İmamoğlu seçildiğinde, partilerin desteği yüzde 80 seviyesindeydi. Şimdi yüzde 60 seviyesine gerilemiş durumda" dedi.