14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vereceklerini açıklayan ve AK Parti listelerinden gösterdikleri 4 adayla Meclis'e giren HÜDA PAR, tartışmaların odak noktasında yer almaya devam ediyor.

Yerel seçimlerde İstanbul için AK Parti'nin adayı kim olacak? İki isim öne çıkıyor.... Yerel seçimlerde İstanbul için AK Parti'nin adayı kim olacak? İki isim öne çıkıyor....

Eleştirilern hedefinde olan HÜDA PAR Genel Başkano Yapıcıoğlu, konuk olduğu bir yayında kendisini eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e tepki gösterdi.

1990'larda, partisinin kuruluşundan 20 sene önce gerçekleşen olaylar için Hüda Par'ın sorumlu tutulamayacağını belirten Yapıcıoğlu, Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle tepki gösterdi:

''Neymiş biz teröristmişiz, Çok değil, 2022 yılının 27 Şubatında, Rahmetli Erbakan hocayı anma programında, bizi de davet ettiler, gittik rahmetli Erbakanla ilgili bir kaç kelam ettik, Kemal efendi sen orda oturuyordun, madem ben teröristtim, niye beni alkışladın?, Yoksa o zaman bilmiyor muydun, yeni mi öğrendin, cevabın bu mu olacak?" 

İYİ Parti lideri Akşener'e de tepki gösteren Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Meral hanım, çok değil, 2021 yılında, genel merkezinde, bizim o zamanki genel başkanımızı ağırlarken, hoşgeldiniz, şeref verdiniz derken terörist değildi de Recep Tayyip Erdoğan'a destek açıkladıktan sonra mı terörist olduk, Madem biz teröristtik de nasıl bizi ağırlamakta şerefyap oldun."