Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, resmi X hesabından Dünya Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, paylaşımında

"Dünya Bankası'nın Türkiye'ye olan ilgisini önemli ölçüde artırma kararı, orta vadeli ekonomik programımızın bir başka onayıdır. Banka, önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye'nin kamu ve özel sektörüne sağladığı finansmanı ikiye katlayarak 35 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Dünya Bankası'nın paha biçilmez ortaklığını ve Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü bağlılığını takdir ediyoruz. Bu, BAE'nin daha önce açıkladığı yaklaşık 51 milyar dolarlık üç yıllık yatırım planına ek olarak geliyor.

Böylesine önemli bir dış finansmanın mevcudiyeti, şüphesiz programımızın başarılı bir şekilde yürütülmesini artırmaktadır. Orta vadeli ekonomik programımız (iyi kalibre edilmiş para, maliye ve yapısal politikalar aracılığıyla) makroekonomik ve finansal istikrarı sağlamayı, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmeyi ve deprem sonrası yeniden yapılanmayı başarıyla tamamlamayı amaçlamaktadır. Program, üretkenliği artırmak için reform ivmesini canlandırmaya odaklanıyor. " dedi.

image-906

Mehmet Şimşek'in gönderisinin orijinali

The World Bank's decision to significantly increase its exposure to Türkiye is a further endorsement of our medium-term economic program. The Bank plans to more than double its funding for Türkiye's public and private sector to $35 billion over the next three years. We appreciate the World Bank’s invaluable partnership and strong commitment to Türkiye’s economic development. This is in addition to UAE’s previously announced three-year investment plan totaling nearly $51 billion. The availability of such a significant external funding undoubtedly enhances the successful execution of our program. Our medium term economic program (through well calibrated monetary, fiscal and structural policies) aims to achieve macroeconomic and financial stability, promote inclusive and sustainable growth, and successfully complete the post-earthquake reconstruction. The program is centered on reviving the reform momentum to boost productivity.

Vergisiz Satılacak Telefon ve Bilgisayar Modelleri Hangileri? İşte Detaylar... Vergisiz Satılacak Telefon ve Bilgisayar Modelleri Hangileri? İşte Detaylar...