Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte detaylar..

Yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tüm detayları kamuoyuyla paylaştı.Şimdi de sistemin ne zaman Meclis'ten geçeceği merak edilmeye başlandı.

GÜNCEL 26.03.2019, 21:06 26.03.2019, 21:14
Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte detaylar..

Yeni askerlik sistemi ilk duyurulduğunda yüz binlerce kişi büyük bir heyecan yaşamış detaylara ulaşmak istemişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçen haftalarda sisteme ilişkin muallakta kalan tüm detayları kamuoyuyla paylaştı. Detayların belli olmasının ardından bu sefer sistemin ne zaman Meclis'ten geçeceği merak edilmeye başlandı. Bir başka konu ise bedelli askerlik ücretinin düşüp düşmeyeceği...

Milli Savunma Bakanlığı’nda basın bilgilendirme toplantısı düzenlemişti. Toplantıda Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop "Yeni askerlik ile ilgili çalışmaların, Cumhurbaşkanlığına arz edilmesini ve burada değerlendirilmesini müteakip nisan ayı içerisinde Meclis gündemine gelmesi öngörülmektedir." diye konuşmuştu.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ DÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün bir televizyon yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bedelli askerlik ücretinin düşürülmesine ilişkin beklentilerin olduğunun hatırlatılması üzerine Erdoğan, "El insaf. Burada bu kadar harcamalar yapılacak ki bu bedel ta nerelerdeydi biliyorsunuz. Düşürdük, düşürdük, düşürdük şu anda geldiği yer 5 bin avro. Bu şimdi o günün kuru üzerinden değerlendirilecek. Ücretler orada TL olarak neye tekabül ediyor, o parayı ödeyecek. Bir şöyle olsun, bir böyle olsun böyle bir durum söz konusu olmayacak." dedi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49