Usülsüz Yapılan Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin MEB'den Uyarı!

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Personel Genel Müdürlüğü ilk defa yönetici atamalarıyla ilgili resmi yazı yayımladı. Bakanlık, eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı ve mülakat sonrasında ilk defa yapılan yönetici atamaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'ne atıfta bulunarak il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini uyardı.

GÜNCEL 24.01.2020, 09:12 24.01.2020, 09:21
Usülsüz Yapılan Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin MEB'den Uyarı!

 Bakanlık, yönetmeliğin 24. maddesinin 7. fıkrası ve 25. maddenin 5. fıkrasını hatırlatarak, ilk defa yönetici atamalarından sonra müdür ve/veya müdür yardımcısı normu boş kalan eğitim kurumlarına ve yeni açılan eğitim kurumlarına yönetici ataması yapılırken yönetmelikte belirlenen usül ve esaslara uyulmasını istedi.

Yorumlar (18)
Ogretmen 6 ay önce
Usulsuz olaraktan kastedilen 2014'den buyana yapılan sınavsız atamalar dıye yorumluyoruz biz ...
Memur 6 ay önce
Bir önceki tüm müdür atamaları eski müdürlerin uydurma puanlarla alınması zaten usülsüz. Daha sınav yapılmadan hangi isimlerin hangi okullara müdür olacağı malım sendikada belirlenmişti. Ne olacak şimdi?
Erzurum 6 ay önce
2014.....Allah ilçe müdürlerinden sorar.
kartal 6 ay önce
2007 den sonraki tüm atamalar usulsüz ve kanunsuz Allah yapanlardan hesabını sorsun. çok kul hakkına girdiniz yatacak yeriniz yok doğrudan ataşe gideceksiniz.
Vatansever 6 ay önce
Fen liselerine beden eğitimi öğretmenleri atanıyor.. Bor fen lisesi örnek..
Vatan Sever 6 ay önce
Sayın Bakanım Uyarıların haklı Haksızlık yapana suç işleyenleri kollamak yok Bu Şahıslar bakanlık müfettişi de olsa yola devam ben yaptım oldu olmamalı kanunlara yönetmeliklere uymayan herkesi cezalandırmak lazım
Misafir 6 ay önce
Usulsüzlük sadece okul yonetimlerinde mi var. Merkez teşkilatında başlayarak bütün atamalar gözden geçirilmeli. Mahkeme kararları yok sayilmamali.
Serkan KOÇ 6 ay önce
Cumhuriyet tarihinin en liyakatsiz yönetici atama en hukuktan uzak ve tartışmalı görevlendirilmelerinin olduğu ve eğitim çalışanları arasında huzursuzluk ve iş barışının en olmadığı , mobbinglerin ve keyfi uygulamaların tavan vurduğu ,eğitimin en dip vurduğu dönem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49