banner1990

banner1989

Türkiye'de tüm dünyanın konuşacağı gelişme! Coronavirüs aşısını geliştirebiliriz!

Sağlık Bakanlığı Aşı Bilim Kurulu Üyesi Prof Dr. Tarlan Mammedov Coronavirüs mücadelesinde aşı geliştirme çalışmalarına ilişkin Türkiye'nin aldığı yolu ve yeşil bitki esaslı çalışmaları anlattı. Sadece Türkiye için değil dünyanın beklediği bir çalışmada tarihi tecrübesiyle Türkiye'nin büyük bir adım atabileceğini belirten Mammedov çok önemli son dakika bilgileri verdi. "Sıtma'da başardık. Bu konuda tecrübeliyiz. Bunu da başaracağız" diyen Mammedov aşının bu topraklarda geliştirileceğinden ümitli olduğunu belirtti.

GÜNCEL 01.04.2020, 17:38
Türkiye'de tüm dünyanın konuşacağı gelişme! Coronavirüs aşısını geliştirebiliriz!

Türkiye, dünyayı saran corona virüse karşı önlem ve tedbirleri almaya devam ederken, bir yandan da yerli aşı çalışmaları devam ediyor. Dünyanın birçok yerinde aşıyı bulmak için uzmanlar çalışıyor peki Türkiye'de durum ne? Corona virüse karşı aşı çalışması ne aşamada? Sağlık Bakanlığı Aşı Bilim Kurulu Üyesi Prof Dr. Tarlan Mammedov yeşil bitki ile corona virüs aşısı çalışması başladığını belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

SITMADA BİZ BAŞARDIK, CORONAVİRÜS KONUSUNDA DA BAŞARACAĞIZ

İşte Prof. Mammedov'un açıklamalarından öne çıkanlar;

"Umut edebilecek noktada mıyız? Biz sıtma aşısının geliştirmesinde dünyada en başarılı toplumuz. Bu sahada biz tarihe geçen başarılara imza attık. Bu coronavirüs konusunda da aşı geliştirmede umuyoruz ki biz yine başarılı olacağız. Süresine ilişkin de şimdiki corona virüsü öncekine göre çok farklıdır. Önceki araştırmalar gösterdi ki 40 farklı mutasyona karşı bu virüste aşı geliştirmek kolay değil. Ama bunu başaracağımıza inanıyoruz. Yeni nesil protein esaslı bir aşıdır. Bunu geliştirebileceğimizi düşünüyoruz."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49