banner1990

banner1989

TBMM'de bu hafta neler görüşülecek?

Meclis Genel Kurulunda uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını içeren teklifler görüşülecek. Vakıflar Haftası açılış töreni bu yıl TBMM'de yapılacak

GÜNCEL 05.05.2019, 11:17
TBMM'de bu hafta neler görüşülecek?

TBMM Genel Kurulunda gündemdeki uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını içeren teklifler ele alınacak.

Genel Kurul, 7 Mayıs Salı günü çalışmalarına başlayacak. Türkiye ile çeşitli ülkeler arasında imzalanan uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun teklifleri, Genel Kurulda görüşülecek.

TBMM Genel Kurulunda, geçen hafta, Türkiye ile Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Arasında Temel Anlaşma'ya Ek Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Nijer Arasında Nijer-Türkiye Dostluk Hastanesinin Açılması, Ortak İşletilmesi ve Devredilmesi ile İlgili Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi ve Türkiye ile KKTC Arasında Sosyal Güvenlik Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi görüşülmüş, tekliflerin maddeleri kabul edilmiş, tümünün oylaması yapılmamıştı.

- Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Alt Komisyonu toplanacak

İstanbul Sözleşmesinin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu 8 Mayıs Çarşamba günü toplanacak. Komisyon toplantısında, "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulama sonuçları ile ilgili analiz (sorunlar ve çözüm önerileri), kadına ve aile içi şiddet mağdurlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin tedbirlerin etkinliğinin artırılması" konusu ele alınacak.

Vakıflar Haftası açılış töreni bu yıl TBMM'de yapılacak. Her yıl bir temayla kutlanan Vakıflar Haftası, bu yıl "Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı" temasıyla 6-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak.

Programın açılışı yarın Meclis Tören Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA.
Yorumlar (10)
TARUM 1 yıl önce
3600 NOLDU ARKADAŞ SEÇİM VAADLERİNİZDE BAŞ SIRADAYDI NİYE VERMİYORSUNUZ 3600 EK GÖSTERGEYİ
Hocam 1 yıl önce
Ek gösterge ne zaman görüşülecek
Hocam 1 yıl önce
Ek gösterge ne zaman görüşülecek
mehmet 1 yıl önce
3600 ek gösterge ilk madde idi.2 hafta da geçiyor.
Mahkum esi 1 yıl önce
Allah rizasi icin denetim.yasasi ve disiplin yasasi konusulsun var dediniz.umutlandirdiniz tum bekleyen insanlari
Sebahat 1 yıl önce
Affi ne zaman onaylacaniz herkes dört gözle bunu bekliyo
Mahkûm esi 1 yıl önce
Af yada ceza inciri ne zaman görüşü olur bayramda eşim çocuklarımla bizimle olması temennim bayram gerçek olsun yoksa bu senede bayram olmaz bize Allah rıza için el vicdan lütfen artık gelsin ne olursa artık beklemek yordu beni ya sabır Allahım önce senden sonra da meclisten uyuşturu cü suçuna bi çare hatasız kul olmaz bir kerelik sans verilsin
Ramazan yagmur 1 yıl önce
Seçimden önce verilen bütün sözler yalan olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49