Sendika başkanları çift maaş mı alıyor?

İşçiye memura yönelik düşük zam oranlarına imza atan sendikalarda yeni tartışma başladı, Çift maaşlarıyla, konforlu lüks arabalarıyla, ultra binalarıyla ve farklı ödenekler altındaki harcamalarıyla, işçi ve memur konfederasyonlarındaki saltanat gündeme geldi.

GÜNCEL 17.08.2019, 23:13 17.08.2019, 23:23
Sendika başkanları çift maaş mı alıyor?

Türk-iş’e bağlı Tek Gıda İş Sendikası Başkanının çift maaş iddiasıyla gözler Türk-iş yönetimine çevrildi.. Ergün Atalay da, diğer yönetim kurulu üyeleri de çift maaş sorusuna henüz yanıt vermedi..

Kamu işçilerinin zam pazarlığında Türkiş yüzde 15 talebiyle masaya oturdu, iktidara grev restini çekti, eylem kararını açıkladı, ama yüzde 8+4’e imza attı..

Türkiş Başkanı Ergün Atalay greve neden gitmedikleri sorusuna bütçe yetersizliğini gösterdi..

Ergün Atalay, “Bizim bir aylık grev maliyetimiz, 1 aylık maaşımız 50 trilyon para, afedersiniz bekara karı boşamak kolay, kasamız boş” sözleriyle neden greve gitmediklerini açıklamaya çalıştı.

FOX Haber’e konuşan Türk-iş’e bağlı Tek Gıda İş sendikası Başkanı Mustafa Türkel, Ergün Atalay’ı eleştirdi ve Türk-iş yöneticilerinin hem sendika başkanı, hem de yönetim kurulu üyesi olarak çift maaş aldığını iddia etti..

Tek Gıda İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel: “Hani derler ya özrü kabahatinden büyük.. Sendikaların paralarının olmayışının nedeni, binilen lüks arabalar, alınan çift maaşlardır, yüksek astronomik maaşlardır.” dedi.

Türkel’in verdiği bilgiye göre Türk-iş’e bağlı bir sendika başkanı en az 15 bin lira maaş alıyor… O sendika başkanı Türk-iş yönetiminde ise aldığı ikinci maaş en az 18 bin lira.. Yani çift maaşla aylık geliri 33 bin lira seviyesine ulaşıyor..

Çift maaş tartışmasında gözler diğer konfederasyonlara da çevrildi..

Hak-iş yönetimi çift maaş almadıklarını açıkladı.. Disk yöneticileri de 3 yıl önce çift maaş uygulamasını bitirdi.. Başkan Arzu Çerkezoğlu ise ne sendika başkanlığından maaş alıyor, ne kofnederasyon başkanlığından..

Birleşik kamu iş konfederasyonu yöneticileri tek maaş aldıklarını açıkladı.. bordrolarını da yayınladılar… Başkan Mehmet Balık’ın maaşı 5 bin 412 lira… Genel sekreterin maaşı 4 bin 394 lira…

Memura yapılacak zam pazarlığı masasında bulunan KESK yöneticileri de memurluktan kazandıkları maaş kadar sendikadan maaş aldıklarını ve  Konfederasyon yöneticiliği maaşı almadıklarını açıkladılar…

Kamusen yöneticileri de aynı şekilde memur maaşı kadar ama tek maaş aldıklarını söylediler.

En çok üyeye sahip, memura zam pazarlığında söz sahibi olan Memur-sen Başkanı Ali Yalçın ise çift maaş sorusuna kaçamak yanıt verdi… Memursen yöneticileri çift maaş alıyor, ya da almıyor demedi..

Medyafaresi.com

Yorumlar (24)
Sendikalıyım 13 ay önce
Ben de sendikalıyım 15 sene önce uzun yıllar sendika yönetiminde de bulundum. ve Sendikalar işçi ve memurun hakkını savunurmuş gibi yapıp kesinlikle savunmuyor. Daha da kötüsü her sendikalı üyenin aidat ücreti devletin kasasından çıkıyor. Yani sendikalar devletin sırtında ciddi bir yük.... Hiçbir giderleri olmadığı gibi her ay trilyonlarca TL devletin kasasından çıkıyor, keyfi ve lüzumsuz harcamalarla savruluyor. Denetimin olmaması da ayrıbir başıboşluluk. Allah bu milletin yardımcısı olsun.
Black_Sea 13 ay önce
Sendika şube başkanlarından tutun da Genel Merkez yöneticilerinin sürdüğü saltanatı herkes bilmeli, altlarında özel arabalar, duble maaşlar, sınırsız denilebilecek ve denetimsiz ödenekler, velhasıl gariban çalışsın, sendika ağaları sefa sürsün, her çalışanın ya da sendika üyesinin harcanan paraları bilmediği bir stk mantığıyla emekçi sömürüsü tüm hızıyla devam etmekte.
Hakkı 13 ay önce
Yöneticiyken emekli olup çift sarılı alıyorlar.
Yilmaz 13 ay önce
Sendika baskanlarinin aldigi maaslar ve ek yan gelirlerinin bir siniri varmi bilemiyorum ama sendika baskani yada yonetiminde olduktan sonra cok zenginlediklerini biliyorum nokta
Ali eren 13 ay önce
Ali yalçın memurları savunamaz memur gibi maaş almıyor memur işsiz evladı yok ev kirası vermek şu Elektirik faturası bilmez ay sonu bilmez memurun gibi yaşamak lazım bunlar bizi bilemezlar luc bir yaşamları var
Yalan 13 ay önce
Memur-sen başkanı ve diğer sendika ağaları çıksın açıklasin ne kadar maaş ve yan ödeme aldığını. Son bir yılda ödenen ücreti belgelendirsin. Yapamalar çünkü bir saltanat da bunlar kurmuş.
olay tamamen duygusal 13 ay önce
memur sen başkanı kaç para maaş alıyor biliyormusunuz bu arkadaşlar mı memuru savunacak güldürmeyin Allah aşkına
sıtkı 13 ay önce
25000 tl aşağı alan memursen yöneticisi yok emekli olunca ayrıca sendikadan 14000 tl emekli maaşı alıyorlar atandıkları yönetim kurulları hariç birde fetöye övgüler yağdıran ahmet gündoğdu gibi milletvekili olanlar var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49