CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kayınbiraderi ve bacanağını belediye başkan yardımcısı olarak atadığı haberleriyle gündeme geldi. Bu atamalar, benzer şekilde Bursa'da yaşanan yeğen atamasının yankılarını sürdürüyor.

Kocaeli Valisinden Gölcük Milli Eğitimdeki Ek Ders Yolsuzluğuyla İlgili Açıklama Kocaeli Valisinden Gölcük Milli Eğitimdeki Ek Ders Yolsuzluğuyla İlgili Açıklama

CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun, yakın akrabalarını belediye başkan yardımcısı olarak atadığı ortaya çıktı. Kayınbiraderi Hamza Çam ve bacanağı Mustafa Orman, belediye yönetiminde önemli görevlere getirildi.

Bu atamalar, daha önce Bursa'da yaşanan bir skandalı hatırlatıyor. CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in yeğenini belediye şirketine yönetim kurulu başkanı olarak atamasının ardından, Kırşehir'den gelen bu haber de kamuoyunda tartışma yarattı.

Kırşehir'deki skandal atamalarla ilgili şu ana kadar Selahattin Ekicioğlu veya belediye yetkililerinden bir açıklama gelmedi.