banner1990

banner1989

Sendika Ağası Dediğin Böyle Olur

İşçinin ve memurun sırtından sendika ağalığı , 50 bin lira maaş , 1.3 milyonluk BMW marka araç ... Sendika ağasının açıklaması sinirlerinizi bozabilir ...

GÜNCEL 14.10.2019, 12:45 14.10.2019, 14:24
Sendika Ağası Dediğin Böyle Olur

Sendikalardaki lüks makam aracı saltanatına bir yenisi daha eklendi. Daha önce Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun'un, piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan Audi A6 aracı almasının ardından Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin de süper lüks makam aracı aldığı ortaya çıktı.

KAMPANYA VARDI

Başkan Değirmenci, değeri yaklaşık 1.8 milyon lira olan BMW 7.40 LD Drive model araç aldı. “Aracı kampanyayla 1.3 milyona, 3 hafta önce aldım” diyen Değirmenci, süper lüks BMW'sine özel plaka da yaptırdı ve memleketi olan Kayseri'nin plakası olan “38”i plakanın sonuna ekletti. Değirmenci'nin hali hazırda Audi A6 makam aracı da bulunuyordu. Değirmenci, maaşı için de “30 bin ile 50 bin lira arasında” açıklamasını yaptı.

SENDİKA İÇİN

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün sorularını yanıtlayan Değirmenci, BMW aldığını doğruladı. “AUDI, arıza yapıyordu, yolda kalıyordu” diyen Değirmenci, şunları söyledi: “Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi'yi sorduk. ‘Kaç lira' dedik. ‘800 bin' dediler. ‘Kaç yıl gider' dedik, ‘4 yıl' dediler. Sonra BMW'yi sorduk. ‘Fiyatı ne' dedik, ‘1 milyon 800 bin lira' dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl' diye sorduk, ‘10 yıl' dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım.”

‘MAAŞIM 30 BİN İLE 50 BİN LİRA ARASINDA'

Yunus Değirmenci'nin maaşının da 50 bin liraya yükseltildiği iddia edildi. Ancak Değirmenci, “O kadar değil. 30 ile 50 bin lira arası” dedi. Kendisinin ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının maaşlarının her yıl ocak ayında belirlendiğini belirten Değirmenci, “Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kuruluyla maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz' deyince benim maaşım biraz daha arttırıldı. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim. Sendikamdan herhangi bir temsil gideri ya da benzeri bir harcamada bulunmam” dedi.

Yorumlar (37)
HAKKANIYET 8 ay önce
SENDİKALARIN HEPSİ DEVLETE KÜLFET DEVLET AİDATI ÖDEMEMELİ
MOHAN 8 ay önce
AUDİ YOLDA KALIYORMUŞ. BİZ YILLARDIR TOFAŞ'A BİNİYORUZ. HİÇ YOLDA KALMADIK.YERSE..YEDİK
Mustafa 8 ay önce
bu olay bir avrupa ülkesinde yasansaydı ertesi gün bu sendikanın 1 tane bile üyesi kalmazdı. aklıma nasrettin hocayla timur arasında gecen Fil hikayesi geldi.
sevi 8 ay önce
enayi bol oldukça yiyen çok olur
Mehmet 8 ay önce
devlet aidat ödememeli. Herkes kendi cebinden ödesin. Vah ki ne vah.
şenol arı 8 ay önce
sağın sendikası böyle olur.
misafir 8 ay önce
bana bir audi alın değil 4 yıl 44 yıl kullanırım. ülkemizin terörle mücadelede olduğu bu dönemde...........
Yorumcu 8 ay önce
Teske bütün işçiler 7.40 a binebilse vAllahi kiskanmadim ;)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49