Provokatörlerden Boğaziçi Üniversitesi’ne işgal girişimi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör atamasını bahane ederek yürüyüş yaparak polise saldıran provokatörler an itibariyle rektörlük binasını ablukaya aldılar. Polis ablukaya derhal müdahalede bulundu.

GÜNCEL 01.02.2021, 22:30 01.02.2021, 22:43
Provokatörlerden Boğaziçi Üniversitesi’ne işgal girişimi!

İstanbul Valiliği tarafından Pandemi nedeniyle toplu yürüyüş ve toplanmayı yasaklamasına rağmen Boğaziçi Üniversitesi etrafında toplanan eylemci grup, rektör Melih Bulu’nun Rektörlük binasından çıkışını engelleyeceklerini ifade ederek işgal girişiminde bulunuyor.

Polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayan grup, devlet aleyhine de sloganlar atıyor.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE LGBT VANDALLIĞI

Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden eylemlerde bugün lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender (LGBT) derneklerinin vandallığı yaşandı.

LGBT'li gruplar ve bir takım öğretim üyelerinin arasında bulunduğu eylemciler, bugün Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını abluka altına aldı. Rektör Melih Bulu’nun odasına girmek isteyen gruba üniversitenin özel güvenlik elemanları müdahale etti.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA!

İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericilerin, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle dağılmalarının sağlandığını bildirdi.

"Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve aralarında öğretim üyeleri ile LGBT Kulüp üyesi öğrencilerin de bulunduğu bir grup göstericiye, üniversitenin özel güvenlik görevlileri tarafından eylemin sona erdirilmesi ve dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur.

Yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericilerin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin müdahalesiyle dağılmaları sağlanmıştır."

KAYNAK: AA

Yorumlar (3)
cem 5 ay önce
bir işgal var! koltuğu işgal ediyor!
özgür 5 ay önce
bu kadar uzun ve kibar yazmaya çalışmayın bu sapkın sapıklar için. Bu ülkede hangi ara ve hangi sistem üretti bu kadar çok lut kavmi varisini?...
KAYA 5 ay önce
TOPLANAN KİŞİLERE BAKIN HER KARGAŞADA ONLAR VAR BİR YERLERİN İŞARETİYLE HAREKET EDİYORLAR. ANARŞİDEN KAOSTAN KARGAŞADAN BESLENİYORLAR BOŞA YAŞIYORLAR.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49