Parti'den açıklama geldi: Z kuşağının yüzde 33'ü AK Partili

AK Parti AR-GE ve Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, anket şirketlerinin tartışılan araştırmaları ve sosyal medyanın 2023 seçimlerinde etkisinin nasıl olacağıyla ilgili gazetemize önemli açıklamalar yaptı.

GÜNCEL 22.05.2021, 09:33
Parti'den açıklama geldi: Z kuşağının yüzde 33'ü AK Partili

Yapılan bazı anketlerde AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'ların altında gösterilmesinin bir algı operasyonu olduğunu söyleyen Şen "Ortalıkta yalan yanlış anketler yayınlayan arkadaşlar var. Bunun hiçbir bilimsel altyapısı yok. Araştırmanızı doğru yapmıyorsunuz. Biz, 5 bin kişi üzerinden Türkiye geneli yüz yüze anket yaptık. Seçim pusulasını önlerine koyduk. Seçim yapar gibi yaptık" dedi.

AK Parti'nin oy oranının yüzde 40 olduğunu açıklayan Mustafa Şen "Partimiz, CHP'nin 17 puan üzerindedir. Z kuşağı AK Parti'ye yüzde 33 oranında oy veriyor. Bu oran da CHP'nin 10 puan üzerindedir. X ve Y kuşakları yüzde 38 düzeyinde AK Parti'ye oy veriyor. X ve Y kuşakları bağlamında değerlendirdiğimizde burada da CHP'ye 15 puan fark atıyoruz. X, Y ve Z kuşaklarının ortalaması yüzde 35'dir. Dolayısıyla gençliğin birinci partisi AK Parti'dir. Gençliğin lideri Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

%30 KARARSIZ MI OLUR!

CHP'nin yaptığı anketlerde kararsızların oy oranının yüzde 20-30'larda çıkmasının mümkün olamayacağına dikkat çeken Şen "Çünkü, politize toplumlarda kararsızlar az çıkar. Politizasyon ve kararsızlık ters orantıdır. Kutuplaşma, yani polarizasyon olan bir yerde de kararsızlık az olur. Türk toplumunun kutuplaştığını söylüyorlar ya. Türk toplumu kutuplaşmışsa kararsız yüksek olamaz" ifadelerini kullandı. Mustafa Şen, AK Parti tarafından yapılan araştırmada kararsızların oy oranının yüzde 6 ve 'cevap vermeyenlerin' oy oranlarının yüzde 5 olduğunu aktararak "Bunlar elbette her zaman birkaç puan oynar ama daha fazla değil" tespitini yaptı.

Yorumlar (8)
Hasan 4 hafta önce
Akparti ye değil Z kuşağı,ihtiyar kuşak bile oy vermeyecek ,Cumhur ittifaki%30 geçsin kolumu keserim güle güle halka kan aglatan ,halkı tarihin en kötü günlerini yaşatanlar bir daha gelmemek uzere
amcı 4 hafta önce
aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış
KUNDERA38 4 hafta önce
Önüne pusula korsan zaten korkudan,çekincesinden tabiki Akp der,komik olmayın
Bahri 4 hafta önce
Çok komiksiniz....
Hakan 4 hafta önce
Sayın YETKİLİLER Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi ivedilikle uygulayınız.Ek göstergeyi istiyoruz.
Hakan 4 hafta önce
Sayın Ak Partili Vekillerim SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGE LÜTFEN UYGULANSIN.SABIRLA BEKLİYORUZ.
Vatandaş 4 hafta önce
Yani toplumun politize olduğunu kabul ediyor. Hükümet birleştirici olmalıdır.
İlhan 4 hafta önce
Oy moy yok.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49