Öğretmenlere İşe Gitmeden Maaş Alıyor Diyen Özel Okullar Dernek Başkanı Özür Dilemelidir

Özel Okullar Dernek Başkanı Nurullah Dal ; “ Öğretmenler rahata alıştı işe gitmeden maaş alıyor “ dedi . Tüm eğitim sendikaları ortak tepki vererek Nurullah Dal’ın özür dilemesi gerektiği yönünde açıklamalar yaptı ...

GÜNCEL 07.08.2020, 21:56
2549
Öğretmenlere İşe Gitmeden Maaş Alıyor Diyen Özel Okullar Dernek Başkanı Özür Dilemelidir

Kamudanhaber - Özel Haber

Özel Okullar Dernek Başkanı Nurullah DAL ; “ Öğretmenler rahata alıştı , İşe gitmeden maaş alıyor “ dedi .

Tüm eğitim sendikaları açıklama yaparak Nurullah DAL’a tepki koydu ve özür dilemesi gerektiğini belirtti .

Nurullah Dal, hala özür dilemedi .

İşin üzücü tarafı da Milli Eğitim Bakanlığından bir tek yetkili çıkıpta öğretmenleri savunmadı ...

Öğretmenlerin Okulların açılmasını istemediği yönünde beyanda bulunan Nurullah DAL aşağıdaki sorulara cevap vermelidir .

1- Özel Okulların dernek başkanı olarak sahip olduğu özel okul ismini açıklar mı ? Özel okulu olmadığı halde özel okullara dernek başkanı olduğu iddiaları doğru mudur ?

2- Pandemi sürecinde Okulların açılmamasının nedeni Öğretmenler mi ?

3- Mühendis olduğu halde özel okulları temsilcisi olan Nurullah Dal’ın eğitimle alakası nedir ? 

4- Bu derneğe üye olan özel okulların sahipleri de Nurullah Dal gibi mi düşünüyor ?

5- Nurullah DAL özel okullarda görev yapan öğretmenlerin sorunlarından haberdar mı ?  

Sonuç olarak ; Özel Okullar Dernek Başkanı Nurullah Dal , Pandemi sürecinde okulların açılmama sebebi olarak öğretmenleri hedef göstererek hata yapmıştır .

Bir milyondan fazla öğretmeni üzmüştür .

Özür dilemek erdemdir ...

Nurullah Dal , öğretmenlerden özür dilemelidir .

Nurullah Dal’ın dernek başkanlığını yaptığı özel okullar derneğine üye olan özel okullar da bu konuda kendisini uyarmalıdır .

Milli Eğitim Bakanlığı da bu konu da öğretmenlerine sahip çıkmalıdır.

Nurullah Dal’ın başkanlığını yaptığı özel okul derneğine üye olan okulların listesi ...

https://www.tozok.org.tr/Page/Tr/Uyelerimiz

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (28)
Mebli 2 ay önce
Beyefendiler maaş vermeden öğretmen çalıştırmaya alışmışlar. Önce sömürdükleri öğretmenlerin hesabını versinler. Sendikalar hızla bu konu üzerine gitmeliler. Özel okullarda gerekeni yapıp mesleği bilen birisini dernek başkanlığına getirsin.
Öğretmenlerin çalışmadığını kim söylüyor. Birçok kurum gibi uzaktan çalışıyor.
Niçin küçümsemesin? 2 ay önce
Devletin valisi birader sen öğretmen misin? Sözünü öğretmenler gününde söylediğinde azledilse idi,bir milyonluk caimayı kimse küçümseyemezdi!
Kandıralı 2 ay önce
Adam haklı değilmi. Pandemi sürecinde asgari ücretliler evine nasıl ekmek götüreceğini düşünürken öğretmen memleketinde maaş + ekders almadımı. Maaşı anlarım ama girmediğin bir dersin parası HARAMDIR bunu devlet sendikaların talepleri yüzünden kabul etmiş olabilir ancak bu paralar HARAMDIR.
Helal diyen bir öğretmen, ilahiyatçı veya imam varmı. Hadi Fetvasını versin de görelim.
Kandıralıya ithafen 2 ay önce
Kandıralı sen de dur. Hikayeyi biliyorsunuz. Asgari ücretli veya işi olmayanların koruyucusu olan hükümetin ve onun başkanının görevini yapmaması sonucu ortaya çıkan durumu öğretmenlerin aldığı maaş+ekderslerin haram helal olması noktasına getiren zihniyet bu ülkenin kaderi olmaktan çıkmalıdır artık. Kim takar sizi...
Can 2 ay önce
Derse girmediğini kim söylüyor? EBA da ve TRT deki dersleri kim anlatıyor? Online olarak ta olsa derse giriliyor ve ders anlatılıyor. Değişik etkinliklerle öğrencilerin ilgisi çekilmeye çalışılıyor. Tüm okullar pandemi sürecinde açıktı ve birçok çalışma yaptılar. Kimse derse girmeden para almıyor merak etmeyin.
oğuz 2 ay önce
Kendince fetvayı vermişsin zaten Kandıralı. İşin ilginci asgari ücretli ile öğretmeni kıyaslıyorsun. Ha bir de öğretmenlerin normal zamanda bile pandemi harici 3 ay tatili vardı di mi? Öğretmen olmak varmış di mi? Sıkıyorsa ol o zaman. Uzaktan öğretmenlere sallamak kolay. Alıp veremediğiniz ne?
Serkan 2 ay önce
Okula gönderemedigin çocukların batınca gözüne öğretmenlere laf eden gafil.Hastanede bile doktorlar gitmedi.Göz doktorları psikiyatrlar salgında görevi olmayanlar.Belediyeye gittn mi?Cogu evdeydi.Maaş almadılar heralde.Onlara da ek odeme yapmasaydi devlet.konusuyosun ama dini alet ediyorsun.önce bilgilen sen
Berhamşah 2 ay önce
Kandıralı,sen ve saz arkadaşların ne maaşı anlayabilirsiniz ne de ek dersi. Tek anladığınız şey bilgi sahibi olmadığız konuda yorum( tezvirat) yapmak,öğretmene saldırmak. Çünkü teşhis yanlış. Diyelim ki öğretmenler hep beraber okullar açılsın( böyle bir hakları yok) dedi. Öğretmenler istiyor hadi okulları açalım mı denilecek? Öğretmenlerin açılma ya da kapanma ile ilgili herhangi bir irade beyanı yoktur. Bunu siz de biliyorsunuz ama iyi niyetli değilsiniz. Aynı zamanda öğretmenlerde biran önce açılması için dua ediyorlar. Öğretmenlerin eğitimci olduğu kadar bir veli ( anne- baba ) olduğunu unutmayalım. Helali haramı da en az sizin kadar bilirler merak etmeyin.
ben 2 ay önce
Mühendis olmuş ama.....
Ökkeş Yazezit 2 ay önce
Nuro dal kim laaaa?? Kim takar onu? Boşun birisidir bence...
Misafir33 2 ay önce
Böyle degesizler, herşeye para gözüyle baktığı için, bişey demeye değmez. Bir ataktır baş olmuş işte.
4242 2 ay önce
Nurullah Dal, kimin dalısın da öğretmenlere yönelik laf atabiliuorsun. tek kelime yazık!!!!!!!!!!!!! kim oluyorsunda bizleri küçümseme cesaretini buluyorsun? bakanlığımızı gerejeni yapmasıiçin davet ediuorum.
MUSTAFA KEMAL YILDIRIM 2 ay önce
Öğretmenler yattığı yerden nasıl ek ders ücreti alır. Anlaşılır gibi değil. Her gün devleti eleştiriyorlar öğretmenler. Ama pademi döneminde bile ek derslerini aldılar. Devletlerine bir teşekkür yok. Hepsi tatilde, şurda burada. Kendinize gelin beyler hanımlar. Eğitimin içini siz öğretmenler biraz boşalttınız.
Can 2 ay önce
Isiniz gucunuz ogretmenle okuyupta olaydiniz cahil cahil yorumlar imamlar millet vekilleri ve bircok kesimde evdeydi en azindan ogretmen ebe da gorev yapti bu egitim evde baslar sizin gibi cahiller yuzunden ulke bu halde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49