Öğretmenin yaptığı hareket 'pes' dedirtti!

İstanbul'daki bir okulda 11 yaşındaki öğrencisinin sakız çiğnediğini gören öğretmen önce çocuğu azarladı, ardından da sakızı çocuğun saçına yapıştırdı. Sakızı çocuğun saçlarını kopararak çıkarmaya çalışan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

GÜNCEL 13.07.2019, 08:49
Öğretmenin yaptığı hareket 'pes' dedirtti!

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre, İstanbul'da 11 yaşındaki A.İ. özel bir öğretim kurumunda eğitim görüyordu. 18 Nisan günü matematik dersine giren A.İ., derste sakız çiğnemeye başladı. İddiaya göre, öğretmen İlkay T. öğrencisinin sakız çiğnemesine kızdı ve yanına çağırarak önce sert bir uyarıda bulundu, ardından da çocuğun ağzındaki sakızı çıkararak saçına yapıştırdı.

Öğretmen küçük çocuğun kafasına yapışan sakızı çıkarmak için bu kez de saçlarını kopardı. Sınıf içinde çığlık çığlığa bağıran küçük çocuğun yardımına, müdür yardımcısı koştu.

SORUŞTURMA AÇILDI

A.İ.'yi önce okulun revirine götüren müdür yardımcısı, ardından ağlama krizine giren çocuğu tedavi ettirmek için hastaneye götürdü. Olayı öğrenen anne ve baba savcılığa suç duyurusunda bulunurken, öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (21)
Kalen 1 yıl önce
Öğretmen düşmanı site. Bu nasıl bir başlık. İnsanın aklına olmadık şeyler düşürüyor. Öğretmen yanlış yapmış ama sizin yaptığınız daha büyük yanlış. Her camiada marazlar çıkar. Bunu bu şekilde manşet yaparak sunmak bütün eğitim camiasını zan altında bırakır. Öğretmene olan güveni yok eder. Sonuç aynen şu andaki gibi olur. Sırf ranting uğruna ya ne yaptığınızın farkında değilsiniz yada bunu yazmayacağım. Bırakın bu tip kötu sonuçları maarif müfettişler ve mahkemeler çözsün. Gerekirse en büyük cezayı versinler. Fskat siz hem yarrgısız infaz yapıyorsunuz hemde tüm camiayı zan altında bırakıyorsunuz. Kul hakkı yiyorsunuz. Ben hakkımı helal etmiyorum.
Raşit 1 yıl önce
Okul yok herkes tatil de hayali okulun hayali öğrencisi mi? Öğretmen üzerinde oyun a devam....
Cafer 1 yıl önce
Sınıfta sakız çiğnenmemesi gerektiğini ailesinin öğretmesi gerekir öğretmen kaç uyarıdan sonra yaptı bunu sormak lazım sizin gibi işgüzar haber siteleri olduğu sürece eğitim diye birşeyden bahsedilemez, öğretmen çocuğu çağırıp masasına oturtup orada çiğnenmesini sağlamalıydı o zaman takdire şayan olurdu...
ali 1 yıl önce
başka tarafına monte etseymiş bence daha yerinde olurmuş.Öğrenciler her türlü pisliği,şımarıklığı yapacak sonra öğretmenin yaptığı skandal ha.yok ya...
vatandaş 1 yıl önce
ya siz öğretmenden ne istiyorsunuz, hastamısınız siz kardeşim ya.
Osman 1 yıl önce
O öğretmeni asın aileyi odullendirin
Suçlu 1 yıl önce
Hemen öğretmenler suçlu. Olayı sadece bir kişinin ağzından haber yapmak suçu ispatlanana kadar her insan suçsuzdur ilkesine aykırı. Hakikaten olay böylemi oldu acaba. Belki de çocuk derste Sakız’ı çıkarmamakta ısrar etti ve bence öğretmene bir öğrenciye yakışmayan davranışlarda bulundu. Olamaz mı yani. Bana özel okulda bir öğretmen in şadece sakız çiğniyor diye bunları yapacağı çok mantıklı gelmedi. Yani olayı birde karşıdan dinleyip öyle haber yapılmalı hep suçlu ögretmenmiş ögrenciler hiçbir kabahati Yok değil.
huzun 1 yıl önce
Bu tür öğretmen yanlışları elde hiç bir yaptırımın olmamasındandır. Sadece çocukları korkutabilirsen korkutursun. Zaten soruyorsun çocuğa ne var ağzında diye "sakızzzz" diyor. Bırakın arkadaşlar kendi haline ne hali varsa görsün MEB, kendinizi ne diye tehlikeye atıyorsunuz. Yanlış yapmış. Her öğrenciye atın ağzınıza birer sakız yavrularım demesi lazımdı(!).
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49